Веббер виграв Гран-прі Монако

27 травня 2012, 17:04
0
14

Пілот команди Red Bull Марк Уеббер в неділю, 27 травня, здобув другу перемогу в Гран-прі Монако.

Австралієць став шостим переможцем перегонів Формули-1 за шість перших етапів сезону - ця серія стала рекордною за всю історію чемпіонатів світу. Слідом за Уеббером фінішну риску перетнув Ніко Росберг, а третім став Фернандо Алонсо. Першу п'ятірку доповнили Себастьян Феттель з Льюїсом Хемілтоном.

Пілот Ferrari Феліпе Маса домігся кращого результату в сезоні: бразилець посів шосте місце. Чемпіон світу 2009 року Дженсон Баттон всю гонку провів, переслідуючи Хейккі Ковалайнена на Caterham, а коли зважився атакувати суперника, болід британця розвернуло. В результаті пілот McLaren зійшов з дистанції, а його візаві фінішував 13-м - ця позиція дозволила команді Caterham перевершити Marussia в Кубку конструкторів і вибратися на десяту позицію. Росіянин Віталій Петров зійшов з дистанції через проблеми з електронікою.

Гран-прі Монако став першим етапом Формули-1 2012 року, який більшість учасників провели з одним піт-стопом. Єдиним гонщиком, який ризикнув заїхати в бокси вдруге, був Жан-Ерік Верн, але ця тактика не допомогла французу потрапити в очкову зону: в підсумковому протоколі представник Toro Rosso розташувався на 12-му рядку в колі від лідера.

Четверта позиція на фініші міської гонки в Монте-Карло не дозволила Феттелю утриматися на чолі загального заліку: перше місце в генеральній класифікації перейшло до Фернандо Алонсо. Третім став Марк Уеббер, а на четвертому рядку закріпився Льюїс Хемілтон. У Кубку конструкторів відрив Red Bull Racing від McLaren досяг 38 очок, а третю позицію тепер ділять Ferrari і Lotus: гоночні колективи мають на своєму рахунку по 86 балів.

Наступний Гран-прі Формули-1 відбудеться в Монреалі на автодромі імені Жиля Вільнева: гонка намічена на неділю, 10 червня.