ХК Донбас вперше в історії українського хокею виграв європейський кубок

13 січня 2013, 22:25
0
25
Донбас був сильнішим за всіх у Суперфіналі

У неділю, 13 січня, ХК Донбас вперше в історії вітчизняного хокею український клуб став переможцем Континентального Кубка IIHF - єдиного клубного змагання Старого Світу під егідою Міжнародної федерації хокею (IIHF).

Підопічні Юліуса Шуплера поставили жирну крапку в заключному матчі Суперфіналу Континентального кубка і завоювали головний трофей.

Головний матч 16-го розіграшу Континентального кубка, в якому зустрілися минулорічні фіналісти ХК Донбас і ХК Руанські Дракони, став окрасою всього турніру. Напруга, що панувала на майданчику, призвела до перенапруження в електромережі. Втративши декілька секцій освітлення, судді матчу прийняли рішення піти назустріч організаторам телетрансляції і дограти 2 хвилини 49 секунд, що залишилися до першої перерви, у другому періоді. До того часу, рахунок на табло Арени Дружба був рівним - 1:1. Спочатку Сергій Варламов вразив ворота Анрі з "п'ятака" перед рамкою, реалізувавши чисельну перевагу, а на екваторі двадцятихвилинки Фредрікссон кидком від синьої лінії зрівняв шанси.

Часу, що залишився до кінця першого періоду, підопічним Юліуса Шуплера виявилося достатньо для того, щоб знову вийти вперед. Туомас Кііскінен з близької відстані вдруге в матчі змусив капітулювати стража воріт французів. А з початком другого періоду шайби у ворота Анрі посипалися як з рогу достатку. Клей Вілсон і Туомас Кііскінен перетворили перевагу в два гравці у дві закинуті шайби, а трохи пізніше Сергій Варламов реалізував ще одну чисельну перевагу, як і Кііскінен домігшись у звітному матчі дубля.

Довести матч до переможного кінця залишалося справою техніки. При цьому, в завершальній двадцятихвилинці донеччани збільшили розрив у рахунку завдяки точним кидкам Сергія Перетягіна і Петера Подхрадскі.

Донбас (Донецьк, Україна) - Руанські Дракони (Франція) - 7:1 (2:1, 3:0, 2:0)

Шайби: 1:0. Варламов (Кашпар, Кочетков) - 1:54-бол., 1:1. Фредрікссон - 09:57, 2:1. Кііскінен (Дадонов) - 19:47, 3:1. Вілсон (Подхрадскі, Дадонов) - 26:29-5х3, 4:1. Кііскінен (Недорост) - 27:53-бол., 5:1. Варламов (Кашпар, Кочетков) - 29:22-бол., 6:1. Перетягін (Кочетков) - 41:46, 7:1. Подхрадскі (Кііскінен, Дадонов) - 55:25

Послідовно обігравши білоруський Металург, італійський Больцано і французький Руан, ХК Донбас - чемпіон України останніх двох років і єдиний представник нашої країни в Континентальній хокейній лізі став недосяжним для суперників, вписавши своє ім'я в історію світового хокею як 16-й володар Континентального кубка.

Ця ж новина на Спорт bigmir) net: ХК Донбас вперше в історії українського хокею виграв європейський кубок

За матеріалами: ХК Донбасс