КХЛ. На фініші сезону Донбас здобуває важливу перемогу

28 січня 2013, 21:05
0
6

У понеділок, 28 січня, ХК Донбас заробив найважливіші три очки у Новосибірську, обігравши місцевий клуб Сибір з рахунком 5:2.

Сибір, що знаходиться в зоні плей-офф, наразі почувається спокійніше за Донбас, який щодуху туди рветься. Після поразки від Спартака новосибірці, як мінімум, мали бажання реабілітуватися в очах своїх вболівальників, та й зміцнити свої позиції на сьомому місці Сходу було б не зайвим. У свою чергу підопічні Юліуса Шуплера, для яких втрата очок наприкінці турніру дуже вразлива, після перемоги у Новокузнецьку горіли бажанням продовжити переможну ходу. Сибіряки мали прекрасний шанс відкрити рахунок у дебюті зустрічі, але Ян Лацо у воротах Донбасу зіграв надійно. Перша шайба у матчі стала справою рук донетчан. Лукаш Кашпар, який знайомий з воротарем Сибіру Джефом Глассом по Барису, знає як обдурити колишнього партнера.

Другий період почався для донецьких гравців з невеликого шоку. Після помилки червоно-білих поблизу своєї зони Лехтеря зрівняв рахунок. А ще через 7 хвилин Нікулін і зовсім вивів сибіряків вперед. Проте зібравшись з силами підопічні Юліуса Шуплера протягом двох хвилин двічі розписалися у воротах суперників. Трійка Кагарлицький-Робітайл-Кашпар зіграла результативно, а чех записав на свій рахунок дубль. Кашпар міг завершити другий період і з трьома шайбами в активі, проте не реалізував чистий вихід не воротаря за лічені секунди до кінця другої двадцятихвилинки. Це була розрядка ситуації, адже протягом останніх хвилин донецьким гравцям доводилося відбиватися від настирливих атак Сибіру, причому двічі гості грали у меншості.

Завершальну двадцятихвилинку підопічні Юліуса теж почали маючи на одного гравця менше. Наприкінці другого ігрового відрізка був видалений Сергій Терещенко. Проте, донетчани впоралися з атакуючим натиском господарів і повторювали це ще двічі впродовж третього періоду, після двохвилинних покарань Вацлава Недороста і Ренді Робітайла. Провівши дуже нелегкі хвилини у меншості, червоно-білі почали збільшувати свою перевагу в рахунку. Спершу спрацювала результативна зв’язка Робітайл-Кагарлицький, яка збільшила відсоток реалізації чисельних переваг, а потім переможну крапку поставив все той же Робітайл, який з передач Лукаша Кашпара і Євгена Дадонова встановив остаточний рахунок.

Сибір (Новосибірськ) - Донбас (Донецьк) - 2:5 (0:1, 2:2, 0:2)

Шайби: 0:1. Кашпар (Подхрадський) - 13:07, 1:1. Лехтеря - 20:12, 2:1. Нікулін (Копєйкін) - 27:30, 2:2. Кашпар (Кагарлицький, Робітайл) - 28:02, 2:3. Кагарлицький (Робітайл, Кашпар) - 29:50-бол., 2:4. Кагарлицький (Робітайл) - 53:28-бол., 2:5. Робітайл (Кашпар, Дадонов) - 55:35

Сибір: Гласс. Кутузов-Алексєєв, Енлунд-Лехтеря-Кривоножкін. Кулда-Кудроч, Копєйкін-Нікулін-Другов. Ігнатович-Зайцев, Шумаков-Федоров-Романов. Князєв-Аксененко, Ворошило-Бобров-Санніков.

Донбас: Лацо. Вілсон-Подхрадський, Дадонов-Недорость-Кіїскінен. Терещенко-Бартуліс, Кагарлицький-Робітайл-Кашпар. Перетягін-Коларж, Кочетков-Віртанен-Варламов. Матоушек-Квітченко-Петтерссон, Никифоров.

Після цієї перемоги Донбас впевнено закріпився на восьмому місці у своїй конференції, яке дає право грати у плей-офф.

Зазначимо, що в регулярному чемпіонаті Донбасу залишилося провести всього 4 матчі - 1 на виїзді у січні і 3 вдома у лютому.