30 січня 2013, 17:58
0
15
Донбас завершує виїзну серію перемогою

У середу, 30 січня, хокейний клуб Донбас на мажорній ноті завершив заключну виїзну серію регулярного чемпіонату КХЛ.

Матч з Амуром очікувався найважчим з усієї виїзної серії Донбасу. Причин тому безліч, а найбільш істотні - різниця в часі, втома після трьох матчів поспіль, прес відповідальності за результат і відсутність його у гравців хабаровського клубу, плюс, звичайно ж, підтримка повних трибун Платинум Арени. Це всього лише констатація факту. Донеччани пропустили першими в ті хвилини, коли Дмитро Кагарлицький відбував двохвилинний штраф. Ожиганов з партнерами по ланці використовував чисельну перевагу. Втім, через 8 хвилин донеччани змогли "розігнатися" і протягом 22 секунд не тільки зрівняти рахунок, але і вийти вперед. Спочатку Вацлав Недорост, викотивши з-за воріт, відправив шайбу між щитків Кузнєцову, а слідом, далекої мети досяг дальній кидок Сергія Перетягіна. Гол вийшов курйозним, але дуже своєчасним. Шайба після рикошету перелетіла воротаря Амура і опустилася за його спиною прямо у ворота.

У другій двадцятихвилинці підопічні Юліуса Шуплера стали діяти активніше в атаці, та й Амур, жваво почав поєдинок, після дуплету від донеччан у кінцівці першого періоду, виглядав розгубленим. Ця активність знайшла своє відображення і в кількості кидків і, звичайно ж, у рахунку. Після свого роду важливого видалення Подхрадскі (Петер ціною двохвилинного штрафу не дозволив суперникові зрівняти рахунок, порушивши правила на п'ятаку) команди деякий час грали у форматі 4х4. У момент виходу п'ятого польового гравця господарів, Ренді Робітайл підхопив шайбу, відірвався від опікуна і з незручної руки відправив ігровий снаряд у верхній кут воріт Кузнєцова. До кінця періоду рахунок не змінився, а трибуни Платинум-Арени загрузли в розпачі.

А закріпити успіх донеччани змогли в завершальній двадцятихвилинці. Гра не буяла гострими ситуаціями біля обох воріт, але все-таки саме підопічним Юліуса Шуплера судилося відзначитися. Перша ланка атаки розіграла шикарну триходівку, яку завершив Туомас Кііскінен. Своєрідний реванш за невдалий виступ команди вирішив взяти хокеїст Амура Андрій Степанов, який затіяв бійку з Клеєм Вілсоном. Однак наш захисник виявився не з боязкої десятки й уміло впорався зі своїм опонентом. Таким чином, Донбас упевнено переміг в останньому виїзному поєдинку регулярного чемпіонату і добув дев'ять очок в ході сибірсько-далекосхідної серії.

Амур (Хабаровськ) - Донбас (Донецьк) - 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Шайби: 1:0. Ожиганов (Ліндгрен, Тарасов) - 8:54-бол., 1:1. Недорого - 16:22, 1:2. Перетягін (Віртанен) - 16:44, 1:3. Робітайл - 34:08-мен., 1:4. Кііскінен (Дадонов, Недорост) - 48:53

Амур: Кузнєцов. Ожиганов-Яакола, Лахті-Лінгдрен-Тарасов, Логінов В-Логінов А., Хютенен-Юньков-Гусєв, Полещук-Коровкін, Коротков-Орлов-Литовченко, Степанов-Фісенко-Малишев, Логінов.

Донбас: Лацо. Вілсон-Подхрадскі, Дадонов-недорого-Кііскінен. Терещенко-Бартуліс, Кагарлицький-Робітайл-Кашпар. Перетягін-Коларж, Кочетков-Віртанен-Варламов. Матоушек-Квітченко-Петтерссон, Никифоров.

Відзначимо, що в регулярному чемпіонаті Донбасу залишилося провести всього 3 матчі - вдома в лютому.

За матеріалами: ХК Донбас