КХЛ: Донбас здобув історичну перемогу в плей-офф

Sport bigmir,  7 березня 2014, 22:33
0
583
Донбас переграв ризьке Динамо

У п'ятницю, 7 березня, ХК Донбас здобув історичну, першу перемогу в плей-офф КХЛ. Підопічні Андрія Назарова вийшли вперед у чвертьфінальній серії з ризьким Динамо.

Кубок Гагаріна. 1/4 фіналу Західної конференції. Матч №1.

Донбас (Донецьк) - Динамо (Рига) - 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)

Шайби: 0:1. Мейя (Робінсон, Щехура) - 13:22 -біл., 1:1. Віртанен (Лайне, Вілсон) - 32:25 -біл., 2:1. Вілсон (Кашпар, Варламов) - 35:59 -мен ., 3:1. Лайне (Пігановіч, Кагарлицький) - 41:16 -біл., 4:1. Дадонов (Віртанен) - 56:01, 4:2. Дарзиньш (Щехура) - 56:41, 5:2. Лайне - 59:55 - порожні ворота.

Донбас: 49.Лейтон. 27.Коларж - 77.Пігановіч, 92.Лайне - 15.Віртанен - 24.Благой. 37.Подхрадскі - 5.Вілсон, 63.Дадонов - 26.Федотенко - 28.Якуценя. 7.Бартуліс - 51.Разін, 11.Кагарліцкій - 44.Варламов - 22.Кашпар. 88.Торянік - 34.Белухін - 45.Захаров. 4.Сільніцкій, 67.Щегольков.

Динамо Рига: 32.Телльквіст. 8.Озоліньш - 16.Е.Редліхс, 81.Хосса - 41.Джонсон - 87.Мейя.  80.Пуяц - 33.Робінсон, 90.Дарзіньш - 38.Щехура - 47.Ціпуліс. 9.К.Редліхс - 11.Сотніекс, 77.Хашчак - 96.Бічевскіс - 13.Скворцовс. 95.Упітіс - 7.Бегов - 17.Ніжівій.

Єдина в першому періоді шайба була закинута в нерівних складах. Після видалення Олега Пігановіч, який отримав малий і великий штрафи, Мейя завершив атаку гостей, розпочату Робінсоном і Щехурой. Майкл Лейтон, який кинувся в кут воріт за залишеним без нагляду гравцем Динамо, за суперником не встиг. Без урахування цієї двохвилинки, обидві команди мали по одному "забійному" моменту. Спочатку Дмитро Кагарлицький не реалізував вихід віч- на-віч з воротарем рижан Телльквістом, а пізніше, Скворцовс з гострого кута не влучив у незахищений кут воріт господарів майданчика.

• Донбас з рекордом КХЛ вперше вийшов у плей-офф

У другій двадцятихвилинці підопічні Андрія Назарова помітно додали, а рижани, здавалося, вирішили шукати свій шанс в контратаках, які гостям вдавалися нечасто. Помилившись на екваторі періоду при зміні ланок, гості були покарані за порушення чисельного складу. Через 25 секунд рахунок став рівним. Після кидка Теему Лайне, Петтері Віртанен виявився спритнішим за всіх перед воротами Телльквіста і відправив шайбу під поперечину. Відновивши рівновагу, донеччани не знизили оберти і могли розвинути успіх після видалення Екабс Редліхса, але судді зрівняли склади, відправивши на лаву штрафників Теему Лайне. Проте, залишившись вчотирьох проти п'ятірки рижан, донеччани змогли скористатися помилкою суперників, і втекли до воріт Динамо Лукаш Кашпар і Клей Вілсон вивели господарів майданчика вперед.

Третя двадцятихвилинка почалася для рижан ще однією пропущеною шайбою. Тельквіст, огляд якого закрили гравці своєї і чужої команди, не зміг зреагувати на кидок Теему Лайне від синьої лінії. Цей момент остаточно вибив гостей із колії і підопічні Артіса Аболса не змогли використати низку вигідних шансів, маючи чисельну перевагу. За чотири хвилини до фінальної сирени Євген Дадонов, зробивши чудовий швидкісний забіг, збільшив перевагу донеччан до трьох шайб, але тут же Щехура і Дарзиньш одну шайбу відіграли. В останні дві хвилини поєдинку шістка рижан намагалася штурмувати ворота Майкла Лейтона, але лише пропустила вп'яте. Дубль у матчі оформив Теему Лайне.

Ця ж новина на Спорт bigmir)net: КХЛ: Донбас здобув історичну перемогу в плей-офф

За матеріалами: ХК Донбасс/hcdonbass.com/