Хокей: Швеція і Фінляндія роблять крок до виходу у чвертьфінал

0
273
Швеція після чотирьох турів очолює групу А

У центральному поєдинку дня Швеція обіграла Словаччину.

Швеція в перших чотирьох матчах здобула чотири перемоги, правда, одну в серії післяматчевих буллітів проти Чехії. Словаччина має в своєму активі всього лише одну перемогу над збірною Норвегії, в інших трьох зустрічах мало що вдавалося. У словаків після трьох турів відсутні кілька гравців через проблеми зі здоров'ям, що безумовно, позначається на результатах. Ще один позитивний момент для словацьких хокеїстів. Завтра у головного тренера день народження, тому зрозуміло, який подарунок він чекає від своїх хлопців.

На екваторі періода вболівальники мінської арени побачили першу закинуту шайбу. Ладіслав Надь отримав вилучення і подарував дві хвилини в більшості для шведів, які таким подарунком вирішили скористатися. Густав Нюквіст вчасно відкрився на далекому п'ятачку і замкнув класну передачу Аксельссона - 1:0.

Словацькі хокеїсти намагалися щось зробити, але шведи дуже надійно грали в обороні і не підпускали близько до своїх воріт. А на останній хвилині дебютного періоду шведська команда подвоїла свою перевагу. Знову порушення від Надя, і знову реалізована більшість. Ліндстрем і Екрікссон обігралися в чужій зоні, а потім Баклунд розстріляв Лацо з пари метрів, пустивши шайбу в дальню дев'ятку - 2:0.

У другому періоді словаки активніше й агресивніше стали грати в атаці, і стали з'являтися моменти. Спершу Надь кидав по воротах, і шайба після рикошету дивом не закотилася за лінію воріт. Потім словацькі хокеїсти домоглися свого і змогли відіграти одну шайбу. Марінчін вистрілив здалеку, а Ревай закрив огляд голкіперу і не дозволив шведам змахнути шайбу із стрічки - 2:1.

Не встиг толком початися заключний період, як шайба влетіла в сітку воріт Януса. Шведи виграли боротьбу за шайбу в кутку майданчика, потім послідувала передача до борту, після якої Магнус Нюгрен провів відмінний кидок від синьої лінії - 3:1. Варто відзначити, що це перша шайба когось із захисників збірної Швеції на турнірі.

У третьому періоді словацькі хокеїсти намагалися хоч якось вплинути на результат гри на свою сторону, але шведи дуже грамотно гасили їхні атаки. Варто відзначити, що збірній Словаччини не вистачає свіжості і швидкості, щоб продавити шведів в їхній зоні.

Швеція - Словаччина 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Шайби: 10:05 Нюквіст (Аксельссон - більш.) - 1:0, 19:51 Баклунд (Ліндстрем - більш.) - 2:0, 29:12 Марінчін (Ревай, Татар - більш.) - 2:1, 41: 58 Нюгрен (Класен) - 3:1

Воротарі: Нільссон - Лацо (20:00 - Янус)

Кидки: 40 - 21

Штраф: 8 - 8

Швеція: Нільссон (Улльмарк); Бурстрем, Еріксон, Андерсен, Франссон, Екхольм, Нюгрен; Яльмарссон, Ліндстрем, Шегрен, Ернкрок, Лундквіст, Ерікссон, Аксельссон, Расмуссен, Нюквіст, Даніельссон, Меллер, Баклунд, Класен.

Словаччина: Лацо (Янус); Далога, Черешнак, Шварном, Валах, Слобода, Марінчін, Брейчак, Мігалік; Скокан, Шатан, Міклік, Веденські, Надь, Паник, Штястни, Микуш, Ревай, Татар, Тібор.

Фінляндія у важкому матчі обіграла Швейцарію.

Перша шайба у воротах збірної Швейцарії залетіла вже на шостій хвилині. Ківісте потужно кинув від синьої лінії, голкіпер був закритий двома гравцями, а шайба ідеально увійшла у верхній кут воріт Беррі - 1:0. Солідна перевага була в першому періоді у Суомі. Перша небезпечна і затяжна атака від швейцарців пішла лише за п'ять хвилин до кінця періоду. Вебер добротно зарядив від синьої лінії - Рінне здійснив ефектний порятунок власних володінь.

На шостій хвилині другого періоду Ромі впритул не зміг пробити фінського стража воріт, Руфенахт добивав, здавалося б, у порожні ворота, але й тут голкіпер встигає зреагувати, і ще одне добивання з кола вкидання і Рінне забирає шайбу. Блискуча реакція фінського голкіпера.

Швейцарці помітно додали в другому періоді. Суомі розуміли, що потрібно збити атакуючий запал швейцарців, тому багато часу контролювали шайбу на своїй половині майданчика. На екваторі періоді знову помилка в обороні у збірної Швейцарії, і Суомі подвоюють перевагу в рахунку. Хаула віддав передачу під кидок на п'ятачок, звідки капітан фінської збірної Йокінен низом переправив шайбу у сітку воріт - 2:0. Перший матч Хаула, який з'явився в заявці замість травмованого Йормаккі, і перше очко на чемпіонаті світу в Мінську.

На початку другого періоду швейцарці таки розпечатали Рінне. Сурі отримав передачу від Фіали на синій лінії, і потужно кинув над щитком фінського голкіпера - 2:1. Повернулася інтрига в матчі після такого початку від швейцарців. За три хвилини до фінальної сирени швейцарці змогли зрівняти рахунок у матчі. Йосі зробив віраж за ворота, виїзд з ползони і кистьовий точний кидок в кут воріт Рінне - 2:2. У кінцівці зустрічі Йокінен міг стати героєм матчу, але його кидок з кола вкидання не став серйозною проблемою для воротаря.

На шістнадцятій хвилині Ромі підставляє свою команду, отримавши видалення. Фінські хокеїсти на більшість у форматі чотири на три. Суомі могло скористатися таким подарунком, але кидок Каралахті заблокував захисник, а Контіола не влучив по шайбі з вигідної позиції. Команди обмінювалися непоганими атаками, але воротарі грали просто чудово.

Перемогу у серії тривалих післяматчевих буллітів приніс Пакарінен.

Фінляндія - Швейцарія 3:2 Б (1:0, 1:0, 0:2, 0:0, 1:0)

Шайби: 5:14 Ківісте (Іммонен, Саломакі) - 1:0, 32:26 Йокінен (Хаула) - 2:0, 41:57 Сурі (Фіала) - 2:1, 56:35 Йосі (Ромі, Сурі) - 2:2

Вирішальний булліт: Пакарінен

Воротарі: Рінне - Берра

Кидки: 24 - 28

Штраф: 2 - 4

Фінляндія: Рінне (Коскінен); Охтамаа, Ківісте, Каралахті, Мянтюля, Марттінен, Хіетанен, Лаюнен; Йокінен, Савінайнен, Лехтер, Саломакі, Іммонен, Контіола, Палоло, Т. Саллінена, Е. Саллінена, Хухтала, Комаров, Пакарінен, Хаула.

Швейцарія: Берра (Дженоні); Шлумпф, Зегер, Кукан, Блум, Вебер, Йосі, Гроссман; Руфенахт, Амбюль, Кунти, Фіала, Шеппи, Сурі, Станчеськи, Фруадево, Холленштайн, Мозер, Ромі, Бруннер, Плюсс.

В інших матчах дня США в овертаймі з рахунком 4:3 обіграли Казахстан.

Ця ж новина на Спорт bigmir)net: Хокей: Швеція і Фінляндія роблять крок до виходу у чвертьфінал