Хокей: Швеція насилу переграє Білорусь і проходить до півфіналу

Sport bigmir,  23 травня 2014, 00:10
0
349
Білорусь не змогла впоратися зі Швецією

Господарі турніру провели фантастичний матч проти шведської збірної, який закінчився мінімальною перемогою "Тре Крунур".

В останньому чвертьфіналі зійшлися збірні Білорусі та Швеції. Шведська збірна, як і канадці, набрали вісімнадцять очок, але за особистими зустрічами зайняли другу сходинку в турнірній таблиці. Господарі турніру за тур до кінця групового етапу вирішили своє завдання, вийти в плей-офф, обігравши збірну Латвії і зайнявши третє місце. Нагадаємо, що в останньому матчі проти збірної Росії травмувався Коваль, основний голкіпер збірної Білорусі, але йому знайшлася гідна заміна, у вигляді Лаланда.

У першому періоді шведи спокійно тримали шайбу протягом усього часу, один раз вразивши чужі ворота. Величезна перевага у скандинавів, можна відзначити, що білоруси викладаються по повній, але всі ресурси зосереджені на оборону. У господарів турніру відсутній Грабовський, і без нього дуже слабо вигладає атака білорусів, всього три кидки за весь період. Єдину шайбу шведська команда закинула за шість хвилин до першої перерви. Лаланд впорався з кидком від синьої лінії, відбивши перед собою. Даніельссон в боротьбі з двома захисниками зміг виграти позицію і між щитків відправити шайбу у ворота - 1:0.

У другому періоді збірна Білорусі провела феноменальний відрізок в середині другої двадцятихвилинки, закинувши дві шайби і вийшовши вперед у рахунку. Утримати переможний результат не вдалося, оскільки наприкінці періоду шведи змогли реалізувати чисельну перевагу. Але про все по порядку.

На шостій хвилині Калюжний і Плетт викотилися вдвох на одного захисника, Олексій віддав передачу з лівого борту Плетту, і той відразу потужно кинув під поперечину - 1:1. Через дев'ять хвилин все той же Плетт потужно кинув від синьої лінії, а Єфименко на п'ятачку підставив ключку і переправив шайбу у ближній кут - 1:2. У кінцівці періоду відзначився захисник шведської збірної. Магнус Нюгрен отримав передачу на синій лінії і потужно низом зарядив по воротах. Лаланд був закритий і своїми, і чужими, врятувати свою команду ніяк не вийшло, а шайба пройшла між його щитків - 2:2.

Третій період дуже активно почала збірна Швеції, яка вже за перші чотири хвилини завдала три хороших кидки по воротах Нільссона. На екваторі періоду дві хвилини в більшості було у господарів турніру, але нічого небезпечного шведи не придумали. Потім практично відразу збірна Білорусі отримала право на штрафний кидок. Калюжний викотився на ворота, намагався акуратно послати шайбу між щитків голкіпера, але Нільссон залишив свою ключку там же, і відбив кидок. І тут же спрацювало правило «Не забиваєш ти - забивають тобі». Екхольм відірвався від втомленого Коробова, не кинув відразу в ближній, а об'їхав ворота і покотив шайбу в порожній кут - 3:2. Якось незрозуміло зіграв Лаланд, який був зобов'язаний переміститися і перекрити той кут.

Варто віддати належне підопічним Глена Хенлона, які провели класний поєдинок, і билися до останнього, і якби не Нільссон, то бути голу у його ворота на останніх хвилинах.

Швеція - Білорусь 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Шайби:13:41 Даніельссон (Екхольм, Класен - більш.) - 1:0, 25:39 Плетт (Калюжний, Стась) - 1:1, 34:14 Єфименко (Плетт) - 1:2, 37:27 Д. Ерікссон (Нюгрен, Баклунд - більш.) - 2:2, 53:38 Екхольм - 3:2

Воротарі:Нільссон - Лаланд

Кидки:25 - 22

Штраф:6 - 8

52:41 Калюжний (Білорусь) - не реалізував буліт

Швеція:Нільссон (Ю. Ерікссон) ; Бурстрем, Еріксон, Андерсен, Франссон, Екхольм, Густафссон, Нюгрен; Яльмарссон, Шегрен, Ернкрок, Лундквіст, Д. Ерікссон, Аксельссон, Расмуссен, Нюквіст, Даніельссон, Меллер, Баклунд, Класен, Ліндстрем.

Білорусь:Лаланд (Мезин); Денисов, Карєв, Євенко, Коробов, Готовец, Граборенко, Стасенко; Плетт, Угаров, Стась, Єфименко, Осипов, А. Костіцин, Степанов, Волков, С. Костіцин, Китаро, Ковиршін, Калюжний.

Нагадаємо, що раніше півфіналістами чемпіонату світу стала Чехія, яка в напруженому матчі переграла США, збірна Росії всуху переграла Францію, а Канада поступилася Фінляндії.

Ця ж новина на Спорт bigmir)net: Хокей: Швеція насилу переграє Білорусь і проходить до півфіналу