Хокей: Збірна Росії виграє золото чемпіонату світу в Мінську

Sport bigmir,  25 травня 2014, 23:37
0
580
Росія перемагає Фінляндію у фіналі чемпіонату світу

У неділю, 25 травня, Росія провела божевільний фінальний поєдинок проти збірної Фінляндії.

Ось всі ми і дочекалися фіналу чергового чемпіонату світу, в якому зійшлися збірні Росії та Фінляндії. Якщо говорити про підопічних Олега Знарка, то його команда пройшла шлях до фіналу без єдиної втрати очок. Суомі повинні дякувати Швейцарії за те, що вони обіграли Латвію. У півфіналах обидві команди були бездоганні і заслужено пробилися у фінал першості планети.

У першому періоді значно активнішою була збірна Росії, але Суомі вдалася кінцівка зустрічі, в якій вони змогли зрівняти рахунок у матчі. Але про все по порядку. У середині першої двадцятихвилинки росіяни відкрили рахунок у матчі і зробили вони це в більшості. Широков отримав передачу у лівого борту, подивився, де був воротар, наблизився до воріт і потужно з кистей зарядив у дальній кут. У Рінне не було шансів зреагувати, та й ще Яковлєв закривав огляд фінському голкіперу. Перших два небезпечних дзвінки біля воріт Бобровського прозвучали за дві хвилини до першої перерви. Спершу Палола з правого борту з кистей потужним кидком зарядив у поперечину, а потім завдяки шпагату Бобровського, перервався момент Саломакі, який викочувався один на один. Ну, а за три секунди до кінця першого періоду фіни перехопили шайбу в середній зоні. Лехтеря віддав на Пакарінена, який викотився на ворота і сильно кинув у дальній кут. Шайба пролетіла під пахвою у Бобровського і влетіла в кут - 1:1.

У другому періоді збірна Росії продовжила гнути свою лінію, фіни огризалися небезпечними випадами, а так само вдавалися непогані відрізки в більшості.
У середині періоду команди обмінялися закинутими шайбами. Спочатку Бобровський впорався з кидком від правого борту, відбивши шайбу перед собою. Чудінов злегка втратив позицію, Палола викотився на п'ятак і з ходу потужно кинув у ближній кут – 1:2. Через хвилину Овечкін несподівано для захисників вискочив на п'ятак і вдіпрацював шайбу. Капітан збірної Росії розвернувся і вклав ігровий снаряд в кут під Рінне - 2:2. У заключній п'ятихвилинці другої двадцятихвилинки Контіола і Іммонен отримали видалення, і росіяни у форматі п'ять на три закинули важливу шайбу і вийшли вперед. Заріпов викотився з-за воріт і віддав передачу наліво на Малкіна. Малкін від правого кола вкидання потужно клацнув і вколотив шайбу в дальню дев'ятку – Рінне не встиг виставити руку - 3:2. У самій кінцівці Малкін отримав малий штраф, але фіни нічого не змогли протиставити Бобровському. Дуже яскрава реакція на цей гол від Олега Знарка, який перебуває на трибуні мінської арени. Нагадаємо, що після перепалки між асистентом головного тренера збірної Швеції та Олегом Знарком в півфіналі, ІІХФ дискваліфікувала головного тренера збірної Росії .

На п'ятій хвилині заключного періоду фінального матчу росіяни подвоїли свою перевагу, і знову шайба забита в більшості. Широков від лівого борту перевів шайбу на протилежний фланг на Заріпова, той з ходу з кистей потужно вистрілив в ближній кут – ігровий снаряд над головою Рінне влетів у ворота – 4:2. Через хвилину Суомі могли відповісти. Бобровський вже лежав на льоду, Контіола намагався перекинути щиток голкіпера, але хтось із захисників вибив шайбу.

Суомі не вистачало свіжості і вигадки в атакуючих діях.
З простими кидками впевнено справлявся Бобровський. За чотири хвилини до фінальної сирени найкращий бомбардир збірної Росії поставив крапку у фінальному матчі. Кутузов потужно вистрілив від лівого борту по воротах, Тихонов відірвався від захисника і підставив ключку на п'ятачку перед Рінне – 5:2. Шістнадцяте очко для Віктора на турнірі, вже ні у кого немає сумнівів, що його хтось наздожене.

Після закинутої шайби Саломакі грубо ззаду штовхнув Яковлєва на борт біля своїх воріт, і отримав вилучення два плюс десять. Можна сказати, таким чином виплеснув всю злість.

Потрібно визнати, що збірна Росії на чолі з Олегом Знарком була сильнішою за всіх своїх суперників на цьому турнірі. Слід відзначити вболівальників збірної Росії  які підтримували своїх улюбленців протягом всієї гри.

Росія - Фінляндія 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Шайби: 10:45 Широков ( Заріпов - більш.) - 1:0, 19:57 Пакарінен (Лехтеря) - 1:1 , 26:51 Палола ( Йормакка , Лехтер - більш. ) - 1:2 , 27:34 Овечкін (Шипачов) - 2:2 , 35:38 Малкін (Заріпов - більш. ) - 3:2 , 44:24 Заріпов (Широков - більш. ) - 4:2 , 55:53 Тихонов (Кутузов, Кулемин - більш.) - 5:2

Воротарі: Бобровський - Рінне

Кидки : 39 - 25

Штраф: 12 - 28

Росія: Бобровський (Василевський); Зубарєв, Денисов, Кутузов, Яковлєв, Чудінов, Бєлов, Медведєв; Овечкін, Тихонов, Малкін, Плотніков, Заріпов, Калінін, Кулемин, Анісімов, Широков, Дадонов, Бурмістров, Шипачов, Кузнєцов.

Фінляндія: Рінне (Коскінен); Охтамаа, Ківісте, Каралахті, Мянтюля, Марттінен, Хіетанен, Лаюнен; Йокінен, Лехтеря, Саломакі, Йормакка, Іммонен, Контіола, Палола, Т. Саллінен, Е. Саллінен, Хаула, Хухтала, Комаров, Пакарінен.