Кубок світу. Збірна Європи створила сенсацію і вийшла до фіналу

iSport.ua,  25 вересня 2016, 23:09
0
465

Відбувся другий півфінал відродженого турніру, який проходить у Торонто.

У другому півфіналі відродженого Кубка світу, який проходить у Торонто, зустрічалися збірні Швеції та Європи. На груповому етапі шведи здобули дві перемоги (над Фінляндією і Росією) і один раз поступилися в овертаймі північноамериканцям, а європейці обіграли Чехію і США і поступилися Канаді.

У стартовому періоді команди грали на середніх швидкостях, ніхто не хотів форсувати події на майданчику, і через це моментів для взяття воріт було дуже мало. Всі кидки були надійно відбиті воротарями обох команд, які без проблем з ними справлялися.

У другому періоді шведи на третій хвилині змогли закинути шайбу і вийти вперед. Строльман кинув з гострого кута, Галак невдало відбив диск прямо на ключку Бекстрома, який від штанги послав її в ворота – 1:0. Після голу Тре-Крунур знизили тиск на ворота Галака, а європейці скористалися цим і вирівняли гру, а в кінцівці двадцятихвилинки і зовсім зрівняли рахунок. Еркофф викотився на ворота збірної Швеції, звідки зробив передачу на Габоріка, а той невиразно кинув по воротах Лундквіста, а шайба з малою швидкістю проповзла між щитків воротаря – 1:1.

Початок заключного періоду залишився за збірною Європи, яка несподівано повела в рахунку на 12-й секунді після викидання на третю двадцятихвилинку. Томаш Татар прорвався центром майданчика, кинув з півзони – Лундквіст невдало зафіксував шайбу в пастку і вона вискочила на лід, а той самий Татар добив її в ворота – 1:2. Після голу шведи намагалися більше контролювати шайбу в чужій зоні і щось придумати біля воріт Галака, а ось європейці відповіли гострою контратакою на екваторі періоду. Один в нуль прорвався Томас Ванек і навіть переграв Лундквіста, але шайба так повільно закочувалася в ворота, що сам Строльман встиг врятувати свою команду від пропущеного гола. За чотири хвилини до сирени Ерік Карлссон отримав передачу на синій лінії, звідки класно кинув низом у дальній нижній кут – 3:2. Галаку закрили огляд і свої, і чужі, і в підсумку він не зміг зреагувати на шайбу, яку до того ж трохи зачепив захисник Йозі. У кінцівці періоду шведи мали кілька хороших можливостей, щоб вирвати перемогу, але Галак зіграв надійно.

У підсумку нас чекав додатковий період або овертайм, можна по-різному його назвати, адже команди в будь-якому випадку грали до закинутої шайби, яку все-таки закинула збірна Європи. На четвертій хвилині шведи втратили шайбу в своїй зоні, після чого була класна передача на дальню штангу, де Татар підробив шайбу коником, а потім переправив її у ворота Лундквіста – 2:3.

Таким чином, збірна Європи під керівництвом німецького фахівця Ральфа Крюгера сенсаційно і несподівано пробивається у фінал турніру, де зіграє з родоначальниками хокею – національною командою Канади.

Нагадаємо, що в першому півфіналі збірна Канади обіграла національну команду Росії з рахунком 5:3.

Зазначимо, що фінал Кубка світу складається з двох матчів, перший з яких запланований на 28 вересня о 03:00.

Швеція – Європа 2:3 ОТ (0:0, 1:1, 1:1, 0:1)

Шайби: 22:31 Бекстром (Строльман) – 1:0, 36:27 Габорік (Копітар, Еркофф) – 1:1, 40:12 Татар (Секера) – 2:1, 55:28 Карлссон (Х. Седін, Д . Седін) – 2:2, 63:43 Татар (Цукарелло, Копітар) – 2:3

Воротарі: Лундквіст – Галак

Кидки: 39 – 31

Штраф: 6 – 8

Швеція: Лундквіст (Маркстрем); Яльмарссон, Строльман, Екхольм, Екман-Ларссон, Карлссон, Хедман; Форсберг, Крюгер, Берглунд, Сільверберг, Бекстром, Ерікссон, Х. Седін, Д. Седін, Седерберг, Хагелін, Хернквіст, Ландеског

Європа: Галак (Грубауер); Секера, Штрайт, Еркофф, Хара, Йозі, Зайденберг; Рідер, Копітар, Габорік, Татар, Нідеррайтер, Ванек, Драйзайтль, Хансен, Нільсен, Цукарелло, Белльмар, Госса