Олімпійська помста. Іспанія дотискає Росію й виходить у фінал

10 серпня 2012, 19:50
0
5
Битва за фінал

У п'ятницю, 10 серпня, в Лондоні в протистоянні збірних Росії й Іспанії визначився перший фіналіст Олімпійського баскетбольного турніру.

На груповому етапі ці команди вже зустрічалися й тоді перемогу святкувала Росія, хоча програвала по ходу зустрічі 20 очок, проваливши стартові хвилини.

У звітному поєдинку колективи почали дуже обережно, зробивши акцент на захисті. Як результат - велика кількість промахів і технічного браку.

Збірна Росії в такій грі відчуває себе як риба у воді, примудряючись набирати "на мізері". Однак і тут були яскраві моменти - наприклад, точний триочковий Фіталія Фрідзон в кінцівці - 12:9.

У другій чверті Росія додала. Центровий росіян Олександр Каун здорово відпрацював на щитах, затьмаривши братів Газоль.

Однак головним героєм другої десятихвилинки став Сергій Моня. Російський снайпер забив три дальніх кидка, надавши своїй команді перевагу в десять балів.

Після перерви іспанці пожвавилися і нарешті знайшли свій кидок. Після точних дальніх від Руді Фернандеса й По Газоля росіяни замандражували й стали часто втрачати м'яч.

Іспанія цим скористалася й підібралася впритул, а в кінцівці й зрівняла рахунок - Газоль-старший скинув на Хосе Кальдерона, який практично з сиреною поклав м'яч точно в кільце. 46:46 - і все починається з самого початку.

Іспанія в третій чверті забила п'ять далеких з дев'яти, й якби не активність Антона Понкрашова, що волік Росію, то рахунок міг би бути й розгромним.

У заключній чверті Іспанія продовжила домінувати, а Росія - нервувати. Піренейці, додавши в захисті, крім того знайшли себе й в атаці. Підопічні Скаріоло активно кидали далекі (на відміну від суперника - обґрунтовані й підготовлені), а також набирати очки у швидких відривах.

Після чергових +2 у відриві від Юлля іспанці повели 53:49. Потім Марк Газоль забив гак, а Кальдерон дав три бали й становище Росії стало вкрай небезпечним - 58:50 за 5 хвилин до сирени.

Росія втрачала й втрачала м'яч, абсолютно розвалившись, неприємно здивувавши глядачів, які протягом всього турніру звикли бачити команду Девіда Блатта гранично зібраною й психологічно стійкою. Тепер же цього не було й близько.

Зовсім швидко перевага Іспанії стало двозначною. Кириленко за три хвилини до сирени забив три бали через Газоля-старшого, проте Газоль-молодший тут же відповів двома з фолом, не давши Росії відчути кураж.

Однак у Росії все ж таки був шанс, але Кириленко промазав три штрафних поспіль, розставивши всі крапки над i. Таким чином, Іспанія і перемогла і, як і 4 роки тому, вийшла у фінал Олімпіади.

Олімпіада-2012. Баскетбол. Чоловіки. Півфінал

Росія - Іспанія - 67:59 (12:9, 19:11, 15:26, 13:21)

Р: Швед - 2 +7 передач, Понкрашов - 10 +4 підбирання, Кириленко - 10 +8 підбирань +3 блок-шоти, Хряпа - 2 +6 підбирань +4 передачі +3 втрати, Каун - 14 +5 підбирань - старт; Мозгов - 4, Фрідзон - 8, Антонов - 0, Моня - 9 +4 підбору

І: Кальдерон - 14 +3 підбирання +3 передачі, Наварро - 4 +3 підбирання +3 передачі, Фернандес - 11 +4 підбирання, По Газоль - 16 +12 підбирань, Марк Газоль - старт; Сан-Еметеріо, Юлль, Родрігес, Ібака

У другому півфінальному матчі зіграють збірні США та Аргентини. Їх поєдинок розпочнеться о 23:00 за київським часом.

СПЕЦТЕМА: Олімпіада в Лондоні