Sport bigmir,  8 березня 2014, 13:29
0
642
Віталій Лук'яненко виграв золото на Паралімпіаді в Сочі

Український біатлоніст Віталій Лук'яненко став паралімпійським чемпіоном Сочі-2014 на дистанції 7,5 км серед спортсменів з порушенням зору.

Друге місце посів росіянин Микола Полухін, а третім фінішував Василь Шапцибой з Білорусі.

Із золотим успіхом Віталія Лук'яненка привітав міністр молоді та спорту України Дмитро Булатов.

"Перше золото. Віталій Лук'яненко. Біатлон. Дистанція 7.5 км. Багаторазовий чемпіон світу, чемпіон Паралімпійських Ігор та багаторазовий призер Паралімпійських Ігор. Перемагав у Турині та Ванкувері. 17 років виступає в Національній збірній. Спортсмен з ураженням зору. Мої вітання йому й іншим хлопцям!" - написав Булатов на своїй сторінці у Facebook

Зазначимо, що, крім золота Лук'яненка, в скарбничці збірної України на цій Паралімпіаді є ще чотири медалі, завойовані біатлоністами. Це срібло Максима Ярового (7,5 км, сидячи), бронза Юлії Батенкової (6 км, стоячи), бронза Оксани Шишкової (6 км, з порушенням зору) і ще одна бронза Олени Юрковської (6 км, сидячи).

У загальнокомандному медальному заліку наразі збірна України, маючи п'ять нагород (1 золото, 1 срібло і 3 бронзи), посідає  третє місце. Лідирує збірна Росія - 12 медалей (4 золотих, 6 срібних і 2 бронзових). На другій позиції Німеччина з двома золотими медалями.

Зимові Паралімпійські ігри в Сочі проходять з 7 по 16 березня.