Біатлон: Тар'єй Бе вирвав перемогу у Фуркада, провал українців у спринті

315
Біатлон: Тар єй Бе вирвав перемогу у Фуркада, провал українців у спринті
Трійка призерів спринту в Естерсунді

Спринтерська гонка у чоловіків в Естерсунді тримала інтригу до останнього.

Українські біатлоністи провалилися у спринтерській гонці на першому етапі Кубка світу в шведському Естерсунді. Жодному з наших спортсменів не вдалося потрапити в очкову зону, а єдиним українцем, який отримав можливість стартувати в гонці переслідування, став Артем Прима, який фінішував 50-м.

Двом нашим спортсменам Дмитру Підручному та Сергію Семенову не пощастило з поривом вітру - Підручний у цей час був на стійці і промахнувся чотири рази, Семенов на лежанні зробив три промахи. При цьому на другій своїй стрільбі обидва були точними. У підсумку така стрілянина перешкодила українцям бути на висоті.

Прима допустив два промахи і став 50-м, а Семаков промахнувся лише раз, але йому не вистачило швидкості.

Сама гонка вийшла цікавою та інтригуючою. В основній групі біатлоністів лідери йшли з великою щільністю, але в результаті першим став Мартен Фуркад, який на останньому колі перевершив графіки Еріка Лессера і Маріо Долдера, а потім його не зуміли наздогнати й Еміль Свендсен із Симоном Шемппом.

Коли, здавалося, усе йшло до перемоги Фуркада, усі звернули увагу на Тар'єя Бе, який відправився на дистанцію тільки під 94-м номером.

Старший із братів Бе з перших метрів дистанції взяв серйозний темп, пройшов діжку без промахів і розташувався на другій проміжній позиції. На стійці Бе допустив один промах і пішов на дистанцію другим за 2,1 секунди від Лессера.

По дистанції він обійшов Лессера, але за 500 метрів до фінішу вже програвав Фуркаду 0,9 секунди. І все ж норвежець знайшов у собі сили на останній ривок і випередив лідера на 0,7 секунди.