0
260
Маріт Бйорген

Норвезька лижниця Маріт Бйорген виборола срібло у скіатлоні.

Норвезька лижниця Маріт Бйорген вийшла на перше місце за кількістю медалей серед жінок в історії Зимових Олімпійських ігор.

В суботу 37-річна Бйорген стала срібним призером Олімпійських ігор у Пхьончхані в скіатлоні. Тепер у неї 11 медалей (шість золотих, чотири срібні та одна бронзова).

Бйорген випередила радянську лижницю Раїсу Сметаніну (4, 5, 1) і Стефанію Бельмондо з Італії (2, 3, 5).

Перше олімпійське золото Бйорген вдалося виграти в 2010 році на Іграх у Ванкувері. До цього в Солт-Лейк-Сіті і Турині вона брала лише "срібло". Ванкуверська Олімпіада для Маріт стала найуспішнішою в кар'єрі, - лижниця п'ять разів піднімалася на п'єдестал, три з них - на верхню сходинку.

Найбільш титулованим в історії Зимових Олімпійських ігор є норвезький біатлоніст Уле-Ейнар Бьорндален, який виграв 13 олімпійських медалей, у тому числі, 8 золотих.

Додамо, що першою олімпійською чемпіонкою Пхьончхана стала Шарлотт Калла зі Швеції, бронзу виграла Кріста Пярмякоскі з Фінляндії.