iSport.ua,  19 лютого 2018, 08:55
0
140
Богдан Нікішин

Український шпажист Богдан Нікішин став переможцем етапу Кубка світу в канадському Ванкувері, підтвердивши своє реноме одного з найкращих в світі.

Завдяки тому, що Нікішин займав на момент змагань третє місце в рейтингу FIE, він стартував відразу в 1/32 фіналу, де без проблем розібрався з іспанцем Альваро Іванесом (15:8).

У наступному турі наш фехтувальник переміг росіянина Микиту Глазкова (7:3), а в 1/8 турнірній таблиці вибив з боротьби ще одного представника Російської Федерації Георгія Бруєва, вигравши у суперника з мінімальною перевагою в рахунку - 13:12.

Після - в бою за потрапляння в півфінал - Нікішин виявився сильнішим за італійця Габріеля Чіміні (15:12) і в поєдинку за путівку в фінал здобув перемогу над олімпійським чемпіоном Ріо-де-Жанейро в командній першості Янніком Борелем, завершивши зустріч з рахунком 15:11. До речі, Нікішин вперше переміг Бореля на міжнародному турнірі, який проводиться під егідою FIE.

У вирішальному протистоянні змагального дня український шпажист зустрівся з іншим представником "олімпійської" четвірки французів - Даніелем Жереном. Перемога залишилася за Нікішиним, який обіграв опонента з перевагою в два уколи - 15:13.

Зазначимо, що для українця це золото Кубка світу стало першим в нинішньому сезоні. До цього йому не вдавалося піднятися вище від другого місця - в Берні і Хайденхаймі наш фехтувальник взяв срібло.

Також після успішного виступу у Ванкувері Нікішин впритул наблизився до першого рядка світового рейтингу. Зараз в активі українця 175 очок. Йому бракує лише 20 пунктів, щоб наздогнати лідера FIE Паоло Піццо з Італії.

Зазначимо, що в тур прямого вибування на змаганнях в Канаді також пробилися Володимир Станкевич, Ян Сич, Ігор Рейзлін і Максим Хворост. З цього квартету лише Хворост зумів вийти в 1/16 фіналу, де програв Бруєву з рахунком 11:15.