0
369
Дар я Білодід виграла чемпіонат світу

Юна Дар'я Білодід стала чемпіонкою світу на другій для себе світовій першості.

Українська дзюдоїстка Дарина Білодід завоювала золоту медаль чемпіонату світу, який стартував в Баку.

Для 17-річної українки, яку у світі дзюдо вже називають вундеркіндом, це був другий чемпіонат світу в кар'єрі. У минулому році в статусі чемпіонки Європи вона програла в третьому раунді. Цього року через травму вона пропускала європейську першість, але до чемпіонату світу підходила, вигравши всі свої сутички в році і маючи третій рейтинг у світі.

Білодід стартувала відразу в категорії до 48 кг у другому раунді, де на ваза-арі перемогла представницю Косова Дистрію Краснічі. Далі були дві дострокові перемоги іппоном у китаянки Яо Ксіон і у Отгонцецег Галбадрах із Казахстану, якій Дарина програла в минулому році на чемпіонаті світу в Будапешті.

У півфіналі киянці протистояла олімпійська чемпіонка Ріо 2016 Паула Парето з Аргентини і тут українка також впевнено здобула перемогу вару-арі.

У фінальному протистоянні з японкою Фаною Танакі українка на третій хвилині сутички провела атаку, повалила суперницю на спину і виграла іппоном, ставши в 17 років чемпіонкою світу.

Інша українська спортсменка в цій категорії Марина Черняк у додатковий час програла Ширі Рішон з Ізраїлю, а наш співвітчизник Артем Лесюк не впорався з олімпійським чемпіоном Беслані Мудрановим з Росії.