Беломоїна: Сказала собі, що зроблю все, аби бути в трійці

iSport.ua,  22 травня 2019, 07:59
0
69

Найкраща українська велогонщиця розповіла про свою бронзу на першому етапі Кубка світу в сезоні.

Українська велосипедистка Яна Беломоїна завоювала бронзу з маунтебайку в олімпійській дисципліні "крос-кантрі" на першому етапі Кубка світу в німецькому Альбштадті.

Українка стартувала лише з четвертої лінії, під 31-м номером, але зуміла відіграти більше двох десятків позицій і добралася до п'єдесталу з результатом 1.27,34, поступившись лише американці Кейт Кортні.

Про події гонки Яна Беломоїна ексклюзивно розповіла iSport.ua.

"У п'ятницю у нас проходить нова гонка - "Шорт-трек", за підсумками якої нас викликають на старт. Це спринтерський заїзд на 20 хвилин, і за його результатами перші 24 місця розігрують собі місця в стартові бокси на крос-кантрі. Якщо не потрапляєш в 24, то далі вибудовують по рейтингу.

Я не потрапила в 24-ку, заїхала 30-й, тому на старт викликалася 31-ю. Для мене це дуже специфічна гонка. Я борюся за місця, але для мене це непросто, тому що в основному це дуже швидка гонка і багато рівнини, а мій коник - "їхати в гору". Як відомо, я легка і сильно їжу в підйоми.

Тому на старті "крос-кантрі" я стояла в четвертому ряду, це дуже далеко. Коли стартуєш і після старту заїжджаєш в ліс, дуже часто просто вибудовують один в один і обігнати когось важко. Перше коло я закінчила 39-ю. Звичайно, це дуже далеко, я не пам'ятаю за останні роки, щоб я так далеко стартувала.

Але цю трасу я люблю, вона мені дала багато хороших спогадів за останні два роки. У 2017 році я виграла свій перший етап Кубка світу з еліті, в минулому році після травми ноги повернулася і стала другою. Цього разу була третьою.

Довелося дуже багато відпрацьовувати і з кожним кроком я переміщалася все ближче і ближче, обганяючи по 5-6 дівчат. За гонку, за 1,5 години, мені вдалося допрацювати до третього місця. Я порівнювала свої результати за колами, я тричі йшла по першому результату і двічі по другому. У підсумку мій результат був або рівний з американкою, яка виграла, або я випереджала її на кілька секунд.

Зі старту гонки я знала, що мені доведеться відпрацьовувати багато і гонка буде важкою. Але оскільки я цю трасу обожнюю, всі знають і вірять в мої сили, я завжди ставлю собі високі цілі на цю гонку. Це моя траса, я повинна показати тут клас, тому з перших кіл я думала, що буду працювати, робити свої роботу в гори, постараюся обійтися без падінь, технічних проблем. Це було основне, тому що траса була дуже слизькою, напередодні пройшов дуже сильний дощ і було дуже слизько. Було багато падінь на гонках, як у чоловіків, так і у дівчат.

Після половини гонки я почала ближче підбиратися до топ-п'ятірки п'єдесталу, тоді я поставила собі за мету, що потрібно бути на п'єдесталі однозначно. Коли я побачила третє місце, я просто сказала собі, що я зроблю все, віддам все на останнє коло, щоб бути в трійці і у мене вийшло.

Зараз я вже в Чехії і ми готуємося на другий етап Кубка світу, який пройде на цих вихідних", - розповіла Яна.