Українські стрибуни у воду залишилися без медалей ЧЄ в п'ятий день змагань

70
Українські стрибуни у воду залишилися без медалей ЧЄ в п ятий день змагань
Олег Колодій

У міксті українці не виступили, а Горшковозов упустив шанс поборотися за олімпійську ліцензію.

У п'ятницю, 9 серпня, у п'ятий день чемпіонату Європи зі стрибків у воду, який проходить в Києві, українські спортсмени залишилися без медалей.

У першу чергу медалей ми очікували в міксті на 10-метровій вишці від наших юних зірок Софії Лискун і Олексія Середи, але напередодні фіналу тренери зняли нашу пару, вирішивши поберегти Лискун, яка лише перед ЧЄ відновилася після травми.

У результаті золото виграли росіяни Катерина Бєляєва і Віктор Мінібаєв з результатом 320,70 балів, срібло виграли британці Еден Чен і Ноа Вільямс (303,60 бала), бронзу - німці Крістіна Вассен і Флоріан Фандлер (287,76).

Ще одне золото Росія отримала в індивідуальних стрибках з триметрового трампліна. Євген Кузнєцов єдиним з фіналістів обійшовся без помилок і, отримавши 499,45 балів, став переможцем. Срібло - у німця Патріка Хаусдінга (456,85 балів), бронза - у британця Джеймса Ґатлі (439,90 балів).

Українець Олег Колодій у фіналі помилився в першому ж стрибку, після чого не зміг до кінця зібратися і в підсумку посів шосте місце (402,35 балів), а от Олександр Горшковозов взагалі не потрапив до фіналу, ставши 15-м у кваліфікації.

Якщо Колодій раніше на чемпіонаті світу завоював ліцензію на Олімпіаду в Токіо в цьому виді програми, то для Горшковозова київський чемпіонат Європи був одним із шансів зробити це. Тепер у нього залишився Кубок світу, який у 2020 році пройде в Токіо.

В України залишаються чотири медалі на домашньому чемпіонаті Європи. Напередодні володарями перших золотих нагород для України стали дует у синхронних стрибках з трампліна Вікторія Кесар - Станіслав Оліферчик і Софія Лискун у стрибках з 10-метрової вишки, Олег Колодій виграв срібло в індивідуальних стрибках з метрового трампліна, а пара Олексій Середа та Олег Сербін стали другим у синхронних стрибках з 10-метрової вишки.