Дебютне доросле золото Кохана: підсумки першого дня ЧУ з легкої атлетики

iSport.ua,  22 серпня 2019, 10:05
0
108
Михайло Кохан

У перший день норматив чемпіонату світу зуміла підтвердити тільки Ірина Климець.

У Луцьку на стадіоні Авангард розпочався чемпіонат України з легкої атлетики. Він є вирішальним етапом відбору на чемпіонат світу, який через місяць буде приймати Доха.

З майже сорока атлетів, які зараз виконали нормативи на світову першість, в стартовий день змагань його вдалося підтвердити поки тільки волинянці Ірині Климець. У другій спробі вона показала результат 71 м 08 см, і його нікому з суперниць не вдалося перевершити. Також тут варто відзначити Валерію Іваненко з Черкаської області. 18-річна переможниця Юнацьких олімпійських ігор вперше виступала на дорослому чемпіонаті країни і стала його бронзовим призером - 60.07.

У чоловіків-молотобійців все вирішилося в передостанній спробі. До неї лідирував Сергій Перевозников із Закарпаття (73.07), але 18-річному Михайлу Кохану з Дніпропетровщини вдалося його випередити - 73.94 м, і виграти золоту медаль, яка є хорошим доповненням до нормативу на чемпіонат світу, який Михайло виконав раніше.

Також відзначимо в штовханні ядра серед чоловіків перемогу одесита Романа Кокошка з особистим рекордом - 19.70.

На жаль, сильний вітер певною мірою завадив проявити себе представникам спринтерських дисциплін. У бігу на 400 метрів серед жінок перемогу святкувала Ганна Рижикова з Дніпра, яка на фініші вирвала золото у киянки Тетяни Мельник (52,5 проти 55,74). Втім, це нижче від нормативу на Доху-2019.

У чоловіків в фіналі в бігу на 100 метрів додалися ще й проблеми зі стартовою електронікою. Хлопцям довелося шість разів ставати на стартову решітку. У тому числі через нервового напруження троє були дискваліфіковані через фальстарт. У підсумку перемогу тут здобув дніпрянин Станіслав Коваленко.

В окремих видах виступали наші лідери багатоборства - Олексій Касьянов із Запоріжжя і броварчанка Аліна Шух. Касьянов пробіг з десятиборці стометрівку, після чого зрозумів, що пошкодження не дозволить йому пройти всю програму. Тому змагався на бар'єрних 110 метрах і став бронзовим призером чемпіонату - 14,20. А Аліна Шух перед семиборствОМ, яке почнеться в четвер, стрибала потрійний стрибок, і з особистим рекордом (12.97) стала четвертою. Тут виграла Ганна Красуцька з результатом 13,66 м.