ЧС з біатлону: Давидова перша в гонці, Меркушина - найкраща з українок

iSport.ua,  16 лютого 2021, 14:41
0
124

У Поклюці відбулася шоста гонка чемпіонату світу.

У вівторок, 16 лютого, в рамках чемпіонату світу відбулася індивідуальна гонка у жінок.

Перемогу в складній дисципліні здобула представниця Чехії Маркета Давидова. Спортсменка зуміла закрити всі 20 мішеней, що і дозволило їй стати першою.

Для 24-річної спортсменки це перша перемога на чемпіонаті світу. До цього вона в 2020 році вигравала бронзу у змішаній естафеті. Більш того, це друга перемога Маркети в кар'єрі - раніше вона перемагала в спринті в Антхольці на етапі Кубка світу-2018/19.

Срібну медаль отримала шведка Ханна Еберг, яка допустила один промах на третьому вогневому рубежі. Довгий час Еберг утримувала першу сходинку, але потім її обійшла Давидова, яка ідеально відпрацювала на стрільбі.

Третє місце завоювала Інгрід-Ландмарк Тандреволд з Норвегії. Спортсменка допустила тільки 1 промах на рубежі, що допомогло їй обійти австрійку Лізу Терезу Хаузер, яка довгий час була третьою в проміжному фінішному протоколі.

Що стосується України, то найкращою з наших спортсменок виявилася Анастасія Меркушина, для якої це був перший старт на цьому чемпіонаті світу. Меркушина допустила промах на першому рубежі, але потім чисто відпрацювала на інших.

Після заключної стрільби Анастасія йшла шостою, але на останньому колі їй не вистачало швидкості, і її відставання від лідера поступово зростало, а позиція в протоколі погіршувалася. У підсумку, вона зуміла стати тільки 13-ю.

На 32-му місці опинилася Юлія Джима. Українка впевнено пройшла першу лижню, але потім відразу три промахи на другому рубежі відкинули її істотно назад. Надалі вона допустила ще один промах.

При цьому варто відзначити, що відставання Джими на фініші становить 4 хвилини 6 секунд, з чого випливає висновок, що вона практично в одні ноги пробігла з переможницею гонки. Якби був хоч би тільки 1 промах, а не 4, то Юлія цілком могла б потрапити до квітів.

Віта Семеренко, яка також вперше виступила на цьому чемпіонаті, допустила 2 промахи, але істотно поступилася суперницям ходом і фінішувала лише на 41-му місці, програвши Давидовій 4 хвилини 39 секунд.

Найгірший результат показала Олена Підгрушна - 4 промахи і підсумкова 43-тя позиція. Втім, навіть це не завадило Підгрушній відібратися в мас-старт, адже до цього вона показала високі результати і зможе виступити в ще одній особистій гонці.