iSport.ua,  19 травня 2021, 19:25
0
174

Український плавець не залишив шансів конкурентам.

Лідер збірної України з плавання Михайло Романчук здобув золоту медаль на чемпіонаті Європи з водних видів спорту у Будапешті.

Романчук і головний його конкурент італієць Ґреґоріо Пальтриньєрі зі старту відірвалися від інших учасників фіналу і тільки між собою розіграли перемогу. На початку італієць прагнув захопити лідерство, але згодом Романчук випередив його, тримав на відстані 1 секунди, а за 200 метрів до фінішу зробив ривок і в підсумку виграв близько 3 секунд.

Результат Романчука - 14:39,89, тоді як у Пальтриньєрі - 14:42,91. Бронзу здобув італієць Доменіко Ачеренца (14:54,36).

Відзначимо, що для Романчука це перша перемога на чемпіонаті Європи на дистанції 1500 метрів - в 2016 році у нього була бронза в Лондоні, на останньому чемпіонаті Європи в Глазго Романчук здобув срібло, коли прикрими 0,73 секунди поступився німцеві Флоріану Велброку, але виграв у запливах на 400 і 800 метрів вільним стилем.

Цього року на 400-метрівці Романчук не виступає, тому має шанс виграти ще одне золото тільки на 800-метрівці.

Додамо, що для збірної України це перша медаль у плаванні на цьому чемпіонаті Європи. Інші наші плавці поки навіть не можуть пробитися у фінали на своїх дистанціях.