Новосад виграла етап Кубка світу з фристайлу, Полюк здобула бронзу

iSport.ua,  10 грудня 2021, 19:02
0
88

Чудовий результат українських спортсменок, який став рекордним.

У м. Рука (Фінляндія) завершився етап з лижної акробатики Кубка світу з фристайлу, який знову приніс Україні медалі.

Золото етапу здобула українка Анастасія Новосад, для якої ця перемога стала першою в кар'єрі. У фінал українка пройшла із шостого місця та з 85,99 бала (3,15 складності).

У малому фіналі вона була кращою з-поміж усіх учасниць, адже покращила результат до 88,51 бала. Уже у великому фіналі Новосад виконувала стрибок з вищою складністю (3,525) і заробила за нього найвищу оцінку – 98,7, цього вистачило для першого місця з добрим запасом майже 7 балів, повідомляє офіційний сайт FIS.

До цього рекордом Анастасії було четверте місце в тій же Руці минулого тижня.

Новосад – лише третя українка в історії, яка здобула перемогу в жіночій лижній акробатиці на етапі Кубка світу. До неї такий результат підкорився Ользі Волковій у 2012 році і Надії Мохнацькій у 2020-му.

Ольга Полюк також змогла піднятися на подіум, вона здобула бронзу. У кваліфікації Ольга була п'ятою (86,62), а на шляху до великого фіналу набрала стільки ж балів, що й Новосад (88,51), і вийшла у зарішальний етап змагань із першого місця.

За останній стрибок, який мав найнижчий коефіцієнт складності (2,9), Полюк заробила 79,75 бала. Попри це, Ольга однаково змогла здобути медаль. Для Полюк це також перша особиста нагорода такого рівня в кар'єрі. Раніше вона тричі зупинялася за крок від подіуму, вона фінішувала четвертою.

Компанію на п'єдесталі їм склала титулована китаянка, віце-чемпіонка Олімпійських ігор-2014 Сю Ментао (91,83).

Так уперше в історії українського фристайлу одразу дві лижні акробатки збірної потрапили до трійки призерок на етапі Кубка світу.