Біатлон: Еберг виграла другу гонку в Ансі, українки невдало провели мас-старт

iSport.ua,  19 грудня 2021, 14:26
0
162

Молодшій із сестер Еберг навіть два промахи не завадили дійти до фінішу першою.

У неділю, 19 грудня, у рамках заключного дня четвертого етапу Кубка світу з біатлону в Ансі (Франція) відбувся жіночий мас-старт, який став першим у нинішньому сезоні.

На старт вийшли 30 біатлоністок, серед яких були троє українок. Перший вогневий рубіж не надто розділив пелотон – одразу 19 спортсменок чисто відпрацювали на стрільбі лежачи і вирушили на дистанцію в діапазоні 20 секунд.

У боротьбу за перемогу рвонули багато відомих біатлоністок - Ханна Еберг, Марті Олсбю Ройселанд, Ганна Сола, Доротея Вірер і наша Юлія Джима.

Однак після другого рубежу, який також біатлоністки проводили лежачи, група лідерів розділилася – у відрив пішли француженки Жюлья Сімон та Анаїс Шевальє-Буше, росіянка Крістіна Резцова, Ліза Тереза ​​Хаузер із Австрії, італійка Доротея Вірер та шведка Мона Бру.

Українки ж після цього рубежу суттєво відстали – понад хвилину відставання було у Дарії Блашко та Юлії Джими, а Олена Білосюк зовсім програвала дві хвилини лідерам.

Третій вогневий рубіж ще сильніше скоротив групу лідерів - Вірер і Хаузер закрили всі мішені і пішли від суперниць у відрив на 10 секунд, хоча це ще не гарантувало їм подіум, адже попереду була ще одна стрільба.

Джима третю стрільбу відстріляла чисто, але це не особливо покращило її позиції, а ось Блашко припустилася промаху і опустилася в проміжному протоколі, як і Білосюк.

Заключна стрільба стала грою нервів – усі лідери припустилися помилок, що дозволило вийти на перше місце, хоч і з невеликим відривом, чешці Джесіці Йісловій, але було очевидно, що втримати цю позицію їй не вдасться.

У переслідувачах у неї в межах 13 секунд опинилися і Ельвіра Еберг, і Сімон, і Вірер, і навіть Ройселанд, яка після другого рубежу була в середині протоколу, підібралася впритул до лідера.

Саме так і сталося - вже до наступної контрольної позначки Еберг, Сімон і Резцова обійшли чешку, при цьому Ельвіра включила неймовірну швидкість і пішла у відрив від усіх інших.

У результаті саме молодша із сестер Еберг прийшла до фінішу першою, і навіть із прапором перетнула фінішну межу. Справжня боротьба була за друге місце між Сімон і Резцовою, і виграла її француженка, залишивши росіянку задовольнятися лише бронзою.

Варто також сказати, що Ельвіра Еберг виграла другу гонку поспіль - на день раніше вона стала тріумфатором гонки переслідування, і це була її перша перемога на етапі Кубка світу. Тепер вона додала собі в актив ще одну.

Щодо українок, то Блашко та Білосюк допустили по одному промаху на заключній стрільбі, а Джима не змогла закрити п'ять мішеней. Це ще більше відкинуло наших спортсменок, які фінішували в останній п'ятірці.

Зазначимо, що вкрай невдалою гонка вийшла і для досвідченої італійки Лізи Вітоцці. На першому вогневому рубежі вона не зуміла закрити жодної мішені, потім вона допустила ще три промахи, але під час дистанції зуміла піднятися з останнього місця і прийти до фінішу 27-ю, обійшовши при цьому двох українок.