Олімпіада-2022: Підручний та Прима провели гарну гонку, Бьо-молодший виграв золото

iSport.ua,  12 лютого 2022, 12:14
0
173

Лідери збірної України потрапили до ТОП-15 спринтерських перегонів і мають добрі шанси у пасьюті.

У суботу, 12 лютого, в рамках Олімпійських ігор-2022 у Пекіні (Китай) відбулися чоловічі спринтерські перегони з біатлону.

Переможцем став представник Норвегії Йоганнес Тінгнес Бьо. 28-річний біатлоніст один раз помилився на лежанні, але чисто відпрацював на стійці і показав високу швидкість на дистанції, суттєво перевершивши своїх суперників.

Ця медаль стала вже третьою для Бьо-молодшого у Пекіні – раніше він завоював золото у змішаній естафеті та бронзу в індивідуальній гонці. Крім того, це друге особисте олімпійське золото Йоханнеса у кар'єрі, раніше він перемагав в індивідуалці на ОІ-2018.

Йоханнес Тингнес Бе

Йоханнес Тінгнес Бе / Джерело: Getty Images

Срібло у спринті взяв французький біатлоніст Кантен Фійон Майє. Як і Бе, він допустив один промах на лежанні, але програв норвежцю за швидкістю. Його відставання у підсумковому протоколі становило 25,5 секунд.

Це вже третя медаль 29-річного француза у Пекіні – він став олімпійським чемпіоном в індивідуальній гонці, а також срібним призером у змішаній естафеті.

Бронзу завоював старший брат Йоханнеса Бьо Тар'єй Бьо. Норвежець не закрив одну ціль на стійці, а його відставання від переможця на фініші склало 38,9 секунд.

Тарьей Бе

Тар'єй Бе / Джерело: Getty Images

33-річний норвежець завоював другу медаль на китайських Іграх – разом із братом він був тріумфатором у змішаній естафеті. Крім того, це перша особиста, а не командна олімпійська медаль Бьо-старшого.

Щодо українців, то лідери нашої збірної провели досить гарну гонку. Капітан команди Дмитро Підручний ідеально відпрацював на першому рубежі, але потім один раз помилився на другому, що позбавило шансів на медалі.

Дмитрий Пидручный

Дмитро Підручний / Джерело: Getty Images

У підсумковому протоколі Дмитро став 13-м, а його відставання від Йоханнеса Бьо становило 1 хвилину 18 секунд.

Артем Прима, як і Підручний, на нуль відпрацював перший рубіж і не закрив одну ціль на другому. Українець став 15-м, лише на секунду відставши від свого співвітчизника.

Артем Прима

Артем Прима / Джерело: Getty Images

А ось для молодших представників нашої команди гонка видалася не найуспішнішою. Антон Дудченко показав 60-й результат, допустивши два промахи на лежанні. Богдан Цимбал став 66-м, тричі помилившись на першому вогневому рубежі.

Таким чином, у майбутній гонці переслідування від України виступатимуть Дмитро Підручний та Артем Прима. Антон Дудченко, який за підсумками спринту відібрався у пасьют, пропустить старт за рішенням головного тренера Юрія Санітри. Він готуватиметься до чоловічої естафети.