Українець Мазурчук провів тренування напередодні змагань з лижного двоборства

iSport.ua,  12 лютого 2022, 08:59
0
8

Спортсмен візьме участь у другому змаганні на Олімпіаді.

У суботу, 12 лютого, відбулося тренування зі стрибків з великого трампліну в рамках програми змагань з лижного двоборства.

Від України у цій дисципліні візьме участь Дмитро Мазурчук. 23-річний спортсмен здійснив стрибок на 119.5 метрів. З 49 учасників, що взяли участь у першому стрибку на тренуванні, він посів 38-е місце.

Найкращим за підсумками тренування став австрієць Франц-Йозеф Рерль, який стрибнув на 136 метрів.

Зазначимо, що лижне двоборство – це вид спорту, яке поєднує у собі стрибки на лижах з трампліну та лижні гонки.

У рамках змагання спортсмени спочатку роблять один стрибок із великого трампліну, який судді оцінюють за дальність та техніку.

Потім оцінки за стрибки перераховуються на секунди для гонки переслідування за системою Гундерсена, де кожен бал оцінки стрибка коштує 4 секунди відставання.

Після цього за підсумками цих підрахунків спортсмени виходять на старт гонки на 10 км вільним стилем з гандикапом – першим йде на дистанцію лідер після стрибкової частини, решта – за часом відставання.

Остаточні результати у змаганні визначаються у порядку фінішу спортсменів у гонці.

Дмитрий Мазурчук во время гонки в рамках лыжного двоеборья

Дмитро Мазурчук під час гонки у рамках лижного двоборства / Джерело: Getty Images

Лижне двоборство – єдиний вид змагальної програми зимових Олімпійських ігор, у якому медалі у Пекіні розіграють лише чоловіки.

В індивідуальній програмі Олімпіади два види змагань – нормальний трамплін/перегонка на 10 км та великий трамплін/перегонка на 10 км.

Вже відбувся розіграш медалей у лижному двоборстві (нормальний трамплін/10 км). Перемогу здобув німець Вінценц Гайгер, а українець Дмитро Мазурчук став 36-м.

Раніше олімпійський чемпіон Джейсон Ламі-Шаппюї поділився думкою про Дмитра Мазурчука.