Олімпіада-2022: Джима не зуміла піднятися на подіум, Ройселанд знову стала чемпіонкою

iSport.ua,  13 лютого 2022, 11:44
0
453

Чотири промахи не дозволили українці поборотися за медалі.

У неділю, 13 лютого, у Пекіні (Китай) в рамках Олімпійських ігор-2022 відбулися жіночі перегони з біатлону.

Перемогу здобула норвезька біатлоністка Марті Олсбю Ройселанд, яка до цього була найкращою у спринті. 31-річна спортсменка стартувала першою з вагомою перевагою над суперницями і протягом усього пасьюта збільшувала свій відрив.

Це вже третя особиста медаль Ройселанд на ОІ-2022 – раніше вона виграла бронзу в індивідуальній гонці та золото у спринті. Крім того, у Пекіні вона у складі збірної Норвегії завоювала золото у змішаній естафеті.

Срібною медалісткою стала Ельвіра Карін Еберг із Швеції. Біатлоністка вийшла на старт другою за підсумками спринту, потім через промахи трохи відкотилася назад, але на останньому рубежі зібралася і відпрацювала чисто, що дозволило їй прийти до фінішу другою.

Эльвира Карин Эберг , Марте Олсбю Ройселанд и Тирил Экхофф

Ельвіра Карін Еберг, Марте Олсбю Ройселанд та Тіріл Екхофф / Джерело: Getty Images

Це друге срібло 22-річної спортсменки на Іграх у Пекіні.

Бронзову нагороду досить несподівано виграла норвежка Тіріл Екхофф. У спринті 31-річна біатлоністка була лише 11-ою, але в пасьюті зуміла відіграти позиції і дістатись подіуму завдяки помилкам суперниць.

Марте Олсбю Ройселанд поздравляет Тирил Экхофф с бронзой

Марті Олсбю Ройселанд вітає Тіріл Екхофф із бронзою / Джерело: Getty Images

Варто сказати, що на бронзу до останнього претендувала інша норвежка - Інгрід-Ландмарк Тандреволд, проте на останньому кілометрі їй стало погано, вона ледь дійшла до фінішу 14-ою, після чого її винесли з траси.

Ингрид Ландмарк-Тандреволд уносят с трассы

Інгрід Ландмарк-Тандреволд забирають з траси / Джерело: Getty Images

Щодо українок, то головною надією нашої команди на медалі була Юлія Джима. Українка вийшла на старт під восьмим номером, проте вже на першому рубежі допустила промах і відкотилася на 12-й рядок.

Потім Джима чисто пройшла другий рубіж, піднявшись у шістку найсильніших, але потім не закрила одну мішень на третьому рубежі та дві – на четвертому, прийшовши до фінішу лише 13-ою.

Юлия Джима

Юлія Джима / Джерело: Getty Images

Анастасія Меркушина стартувала 24-ою, допустила два промахи на рубежах (один на першому лежанні та один – на заключній стійці) і посіла 25-е місце.

Невдалою видалися перегони для Ірини Петренко, яка стартувала під 40-м номером. Українка чотири рази помилилася на вогневих рубежах і посіла лише 55-е місце – останнє з усіх спортсменок, що фінішували.

Варто також зазначити, що Ірина отримала двохвилинний штраф - на третьому рубежі вона допустила два промахи, але пробігла лише одне штрафне коло, за що і було покарано.