Міністерство будівництва і транспорту Південної Кореї повідомило про те, що до 2010 року за новою технологією будуть створені роботи, які дозволять повністю автоматизувати будівництво висотних будівель, повідомляє агентство Arirang News.
Перші корейські роботи, створені із застосуванням нової технології, на думку фахівців, понизять вартість праці на 30%, скоротять час будівництва - на 15%, а також підвищать ефективність будівництва в середньому на 25%.
Наразі розробники нових роботів вже зареєстрували 12 патентів, у тому числі і на розумні будівельні крани, і на роботів для затягування болтів.
За підрахунками фахівців, щоб впровадити нові роботи у виробництво, державі потрібно буде виділити близько 17 мільйонів доларів.
Варто зазначити, що корейські роботи застосовуються не лише в мирних цілях: в кінці 2006 року корейська армія заявила про початок розробки мобільних тактичних роботів, а до 2010 року має бути створений робот-розвідник.
За матеріалами Lenta.ru