КНДР припиняє демонтаж ядерних об'єктів і має намір відновити демонтоване устаткування в Йонбені.
Як повідомляє офіційне північно-корейське агентство KCNA, відмова від раніше досягнутих угод Пхеньян мотивована тим, що США "порушили умови договору про ядерне роззброювання".
Раніше Північна Корея планувала закрити свій головний ядерний реактор у Йонбені до кінця жовтня поточного року.
Нагадаємо, 26 червня Північна Корея передала Китаю список своїх ядерних програм, погодившись установити механізм моніторингу виконання сторонами своїх зобов'язань, прийнятих у рамках шестисторонніх переговорів з ядерної проблеми КНДР.
При цьому президент США Джордж Буш відразу ж направив у Держдеп розпорядження, у якому оголосив, що КНДР більше не підтримує тероризм й що це дозволяє "виключити Північну Корею зі списку держав-спонсорів тероризму".
Нагадаємо, що 27 червня влада КНДР, як і обіцяла раніше, підірвала охолоджувальну вежу головного ядерного реактора в Йонбені.
Раніше повідомлялося, що США готові виплатити КНДР 20 мільйонів доларів за згортання північно-корейської ядерної програми. Але вже в березні 2008 року КНДР заявляла, що через невиконання США своїх зобов'язань, процес виведення з ладу ядерних об'єктів Північної Кореї може зупинитися.
За матеріалами Reuters (перевод Korrespondent.net)