0
160
Хімік закінчив свій єврокубковий сезон

У матчі-відповіді 1/8 турніру южненці не змогли впоратися з турками.

З перших хвилин матч набув сумбурного характеру. Хімік якийсь час не міг набрати свої перші очки, але чудово захищався і провокував втрати у Теда. Завдяки цьому український клуб набирав очки у швидких відривах. У "біло-червоних" пару кидків змазав Володимир Голубович, а також на старті не йшло здалека. Коли рахунок став 8:4 на користь Хіміка (після п'яти хвилин гри), Еркюмен Сюнтер взяв тайм-аут.

Після нього першими очками нарешті відзначився Голубович, але "енд-ван" Ромео Тревіса і дві швидкі атаки від Джамала Шулера довели перевагу Хіміка до "+9". Трохи пізніше були ще й два з фолом від  Джамала, які дали його команді двозначну перевагу, але триочковий Клея Такера на останній секунді чверті скоротив відставання. Швидкий перехід в напад дозволив "біло-зеленим" захопити семиочкове лідерство за підсумками першої чверті.

У другій десятихвилинці непогано себе у Хіміка показали ті, хто вийшов з лавки. Віталій Коваленко та Артем Пустовий по разу забили у швидкому нападі (знову таки), а триочковий Метта Гейтенса приніс госятм вже 13-очкову перевагу. Але потім настали не найприємніші хвилини для команди з Южного. Спочатку нашим "великим" образливо не вдалося забити кілька додавань після промахів, а потім було пару образливих втрат. Муйжнієкс попросив "хвилину" при "+6" для його команди.

Спочатку туркам вдалося розвинути успіх, скоротивши розрив до трьох очок (далекий від Такера). Проте южненці в цілому чудово діяли в захисті і чекали свого вибуху в нападі. І стався данк Тревіса після класного пасу від Ділейні, але це не допомогло підопічним Муйжнієкса знову знайти себе. Триочковий Алі Кавакліоглу і прохід Александара Рашіча скоротили перевагу Хіміка до мінімального. На останній хвилині суперники обмінялися триочковими Роландс Фрейманіс і Рашича. Далекий від серба викидався із сиреною і є більше сумніву, що був зарахований справедливо. Але як би там не було, на велику перерву южненці йшли, маючи перевагу лише в один пункт.

Зі старту третьої чверті "біло-зелені" все так само здорово тримали турків у захисті і за допомогою атак Шулера і Тревіса повели в п'ять очок. ТЕД не міг забити майже три хвилини, але з далеким Валтерса почався жах для Хіміка ... Команда Сюнтера вибухнула ривком 15:0, головними дійовими особами якого стали Валтерс і Рашич. Муйжнієкс брав тайм-аут при "-10" для своєї команди ...

Достойно відповісти на це Хіміку не вдалося. Южненці змогли тільки вирівняти гру. Двічі відзначився Коваленко, але все це було швидко нівельовано з "фарби", де легко розбиралися Пліснич і Голубович. Швидкий відрив від Мухамеда Байгулова відправив команди на останню чверть з 12-очковою різницею для господарів.

На жаль, провал українського клубу продовжився. Серйозний кураж спіймав Такер, який спочатку середнім, а потім і дальнім кидками довів різницю в рахунку до 19 очок на користь його команди ... Звичайно ж, Муйжнієкс скористався тайм-аутом. Після цієї хвилини команда почала ставати на шлях виправлення, видала непоганий відрізок, який виграла 2:9, але різниця Теда в рахунку була дуже великою, а психологічно відіграти 15 пунктів (стільки потрібно було перед тайм-аутом) здавалося величезним дивом. Южненці билися до кінця, але, на жаль, цей подвиг зробити не зуміли.

Скажімо ж спасибі Хіміку за шикарний дебютний сезон у Єврокубку. Звичайно, залишається неприємний осад після такої поразки, але в цілому шлях южненців турнір був дуже приємним і радісним для українських уболівальників. Спасибі і, сподіваємося, до наступного року.

ТЕД Анкара - Хімік 72:60 (13:20, 21:15, 23:10, 15:15)

ТЕД : Валтерс (6 + 5 передач + 3 перехоплення + 4 втрати), Такер (18 + 7 передач), Байгулов (4), Пліснич (8 + 5 підбирань + 5 передач), Голубович (23 + 14 підбирань + 3 перехоплення) - старт; Рашич (7 + 4 передачі + 4 втрати), Кавакліоглу (3), Чандан (3), Камер (0), Ерденіз (0).

Х: Ділейні (4 + 5 підбирань + 9 передач + 3 перехоплення), Попов (0), Шулер (12 + 7 втрат), Тревіс (14 + 3 перехоплення + 5 втрат), Завадський (4) - старт; Фрейманіс (10), Коваленко (6), Гейтенс (5 + 5 підбирань), Рябчук (3), Пустовий (2).

Двоочкові кидки: 19/35 (54%) - 18/37 (48%)

Триочкові кидки: 8/23 (34%) - 4/19 (21%)

Штрафні кидки: 10/15 (66%) - 12/16 (75%)

Підбирання: 40-31; Передачі: 23-16; Втрати: 17-16