Система відеоповторень провалилася під час голу Роналду на КЧС

iSport.ua,  16 грудня 2016, 21:15
0
2422

Нововведення ФІФА з впровадженням відеоасистента рефері на період Клубного чемпіонату світу (КЧС) поки не працює належним чином.

Дивлячись на розклад сил на КЧС, практично ні в кого немає сумнівів, що Реал підніме над головою кубок так само, як свого часу підняв догори кубок Ліги чемпіонів.

Можливо, для того, щоб додати якоїсь гостроти до всього, що відбувається, у ФІФА вирішили влаштувати тестування системі відеоповторень.

У вчорашньому поєдинку Мадрида проти мексиканської Америки (2:0) відеоасистент рефері вперше в історії втрутився в гру і зробив він це далеко не найкращим чином.

Побоювання, раніше висловлені противниками відеоповторень у футболі на рахунок того, що це забиратиме дуже багато часу, підтвердилися. Принаймні саме цього разу.

На 93-ій хвилині матчу проти Америки Роналду забив другий гол у ворота мексиканської команди, після чого на полі запанувала справжня плутанина.

Суддя показав на центр поля, і португалець почав святкувати взяття воріт. Після цього команди пішли в центральне коло, щоб розіграти м'яч і почути фінальний свисток, однак тут у справу втрутився відеоасистент рефері. Через підозру на офсайд у Криштіану спеціальний арбітр почав дивитися відеоповторення, проте визначитися, чи було положення поза грою суддя зумів не відразу. Спочатку він просигналізував головному рефері про офсайд, а потім змінив своє рішення.

Протягом хвилини гравці ходили по полю, не розуміючи, що відбувається. Точнісінько таке саме трапилося і з уболівальниками, які просто не могли зрозуміти, що ж витворяє головний арбітр.

У результаті суддя все ж залишив гол Роналду в силі, дав Америці розіграти м'яч і урвав їхню небезпечну атаку фінальним свистком. Отже, не найкращий дебют системи відеоповторень у великому футболі і разом з тим не найякісніша робота бригади арбітрів.

Після поєдинку дехто з гравців Реала на чолі із Зинедином Зиданом висловили невдоволення роботою такої технології і заявили, що вона потребує серйозного доопрацювання. Зокрема, Лука Модрич заявив, що така система не має нічого дотичного до футболу.