КХЛ: Металург Магнітогорськ завоював Кубок Гагаріна

Sport bigmir,  1 травня 2014, 10:00
0
226

У середу, 30 березня, хокейний клуб Металург Магнітогорськ виграв Кубок Гагаріна - приз найкращого клубу КХЛ.

Фінал Кубка Гагаріна

Металург Магнітогорськ - Лев - 7:4 (1:1, 3:1, 3:2)

Шайби: Франсіс Паре (Ярослав Хабаров) 4:43, Євген Бірюков (Віктор Антипін, Данис Заріпов) 23:32, Ярослав Косов (Євген Тимкін, Дмитро Казіон) 36:56, Ян Коварж (Віктор Антипін, Данис Заріпов) 37:37, Сергій Мозякін (Данис Заріпов, Ян Коварж) 43:10, Данис Заріпов (Ян Коварж) 52:35, Михайло Юньков 59:50 - Давид Улльстрем (Марк-Андре Граньяні) 13:49, Раян О'Берн 34:41, Мартін Тернберг (Ондржей Нємець) 53:55, Джастін Азеведу (Ондржей Нємець, Іржі Новотни) 58:19

Рахунок у серії: 4:3

Металург став четвертим клубом слідом за Ак Барсом, Салаватом Юлаєвим і московським Динамо, чия назва з'явиться на Кубку Гагаріна, а головний тренер магнітогорців Майк Кінен через 20 років після перемоги в Кубку Стенлі з Нью-Йорк Рейнджерс додав до найціннішого північноамериканського трофею і головного європейського, що зробило 64-річного канадця єдиним у світі фахівцем з таким послужним списком.

Данис Заріпов і Дмитро Казіон зрівнялися з Олександром Єременком за кількістю перемог у чемпіонатах КХЛ: для обох нинішній тріумф - третій, оскільки в 2009 і 2010 роках вони піднімали над головою Кубок Гагаріна як гравці Ак Барса. У другому випадку компанію їм складав і Михайло Юньков, інші ж гравці "Магнітки" вперше добилися такого успіху.

Для сталеварів завойований сьогодні в Празі чемпіонський титул став четвертим в історії: Металург першість у чемпіонатах Росії в 1999, 2001 і 2007 роках, і чотири учасники останньої переможної кампанії - Євген Бірюков, Ринат Ібрагімов, Володимир Маленьких і Денис Платонов - захищають його кольору і понині.

Що ж до останньої гри сезону 2013/2014, що дала привід для всіх цих історичних викладок, то вона в цілому видалася такою ж яскравою, динамічною і напруженою, як і вся серія. І по праву увійшла в історію як перша в історії КХЛ вирішальна гра фіналу, незавершена "всуху".

Хіба що хвацько закрученого сюжету їй не вистачило. Металург, підбадьорюваний оглушливим шумом переповнених трибун, постійно володів ініціативою. І якщо в першому періоді на гол Франсіса Паре відповів Давид Улльстрем, а в другому шайбу Євгена Бірюкова відіграв Раян О'бірн, то на випади Ярослава Косова і Яна Коваржа, які забили з різницею в 38 секунд, у гостей контраргументів не знайшлося, і перед останнім відрізком господарі отримали перевагу в два голи. Для пражан це мало бути тим більш прикро, що співвідношення кидків у площину воріт за сорок хвилин гри було 37-15 на їхню користь.

Особливо образливим це стало для їхнього голкіпера Петрі Веханена, якого в третьому періоді замінив Атте Енгра. Важко сказати, чи хотів Карі Ялонен тим самим, як кажуть, струснути команду, чи то вже змирився з поразкою. У кожному разі, Енгр пропустив вже через 190 секунд після виходу на лід. Так додалося воротарем, якому забивав по ходу плей-оф капітан "Магнітки" Сергій Мозякін.

Через 10 хвилин Заріпов вискочив один на один і спокійно кинув повз Енгра. Далі почався фестиваль: Тернберг і Азеведо скоротили відставання до двох шайб, а крапку в протистоянні за 9 секунд до закінчення цього феєрверку хокею поставив Юньков, що влучив у порожні ворота.
За матеріалами: khl.ru