Біатлон. Першу перемога здобула Макарайнен

iSport.ua,  14 січня 2017, 18:02
0
368
Кайса Макарайнен виграла золото без промахів

У жіночому спринті на етапі Кубку світу у Рупольдінгу перемогу здобула Кайса Макарайнен, а також повернулася Валя Семеренко.

Якщо у чоловіків Мартен Фуркад зняв практично всі питання про переможця у Кубку світу, то у жінок боротьба тільки починається. Біатлоністки у кожній гонці намагаються приміряти роль француза, продемонструвавши ураганну швидкість з чистою стрільбою. Сьогодні Фуркад в спідниці була фінка Кайса Макарайнен.

У той же час німецький Рупольдинг продовжує спантеличувати тренерський штаб. Сьогодні біля «колиски світового біатлону» пішов рясний снігопад, перетворивши Хімгау-Арену на справжню зимову казку. Незважаючи на важкі умови стрільби, багато фаворитів відстріляли на нуль. Все-таки етап у Рупольдінгу любить найсильніших, подарувавши лідерам безліч габаритів.

Найкраще німецькими подарунками зуміла скористатися Кайса Макарайнен. Ювілейна 20-а перемога Макарайнен у кар'єрі. Фінка здійснила справжній подвиг для себе у спринті - це перша гонка Кайси в цьому сезоні, яку вона пройшла без помилок на вогневих рубежах. Найдивніше, що Макарайнен зуміла поєднувати блискучу стрільбу зі шаленим темпом. Вона виграла чистим ходом у всіх суперниць 20 секунд.

Єдиною, хто намагалася боротися з Кайсою, була лідерка загального заліку Габріела Клара Закопалова. Однак чешка нічого не змогла вдіяти на дистанції - 22 секунди програшу на фініші. Це п'ятий подіум поспіль для Габі. Перед чемпіонатом світу Клара Закопалова набирає приголомшливу форму, що дозволяє їй розраховувати на перемогу у Гохфільцені, враховуючи нестабільність Макарайнен.

Бронза в улюблениці домашніх трибун Лаури Дальмаєр. Після пропуску двох гонок в Оберхофі, німкеня поки не може повернути собі звичну швидкість на лижні. Лаура могла і не потрапити на подіум, якби Марі Дорен Абер не схибити на стійці. Француженка фінішувала четвертою на баварських землях після перемоги і третього місця в Оберхофі.

Чудове повернення Валентини Семеренко! Олімпійська чемпіонка та чемпіонка світу вже у першій гонці на Кубку світу заїхала до тридцятки кращих, набравши перші бали у цьому сезоні. Результат Валі ще важливіший для нашої команди у боротьбі за Кубок нації, адже саме Семеренко стала третьою спортсменкою у збірній Україні, яка зарахувала бали у Кубок націй. Браво!

На підступах до топ-10 зупинилася Юлія Джима. Наша спортсменка показала хорошу швидкість - п'ятий результат за чистим ходом у гонці. Юля стала єдиною біатлоністкою з двома промахами, яка змогла заїхати у топ-15. Завдяки 11-му місцю у спринті Джима піднялася у загальному заліку на десяте місце!

Спринт був дуже важливий для Анастасії Меркушиної - сьогодні наша спортсменка відзначає день народження. Настя показала другий результат в українській команді, фінішувавши на 23-му місці. Вже 22-річна спортсменка продовжує набирати бали у Кубку світу. Ще кілька таких етапів - і ми побачимо Настю у топ-30 загального заліку.

Трохи не вистачило до "балової" зони Олені Підгрушній. Капітан нашої збірної все ще відчуває проблеми з диханням, які заважають їй показувати високий результат. Ірина Варвинець закінчила гонку на 52-му місці.

У Кубку націй збірна України опустилася на четверте місце, пропустивши Чехію. Лідирує збірна Німеччини.