Лижні гонки. Тріумфальне повернення Бьорген

iSport.ua,  21 січня 2017, 14:17
0
141

Норвежка Маріт Бьорген виграла гонку на 10 км у шведському Ульрисехамні.

На цьому тижні Кубок світу з лижних гонок повертається у Скандинавію: протягом двох вікендів спортсмени змагатимуться у Швеції. Першими лижників прийняло містечко Ульрисехамн, розташоване на півдні Швеції у чудовому місці на озері Осундсен. У цьому шведському місті, заснованому у 1400 році, досі збереглася атмосфера Середньовіччя. Проте тут вже десятки років розвиваються різні форми туризму, зокрема гірськолижного. Ці вихідні - справжнє свято для жителів «середньовічного» міста, які вперше приймають змагання світового рівня.

Першими на старт вийшли жінки у гонці на ковзанах з роздільним стартом на 10 кілометрів. Етап в Ульрисіхамні супроводжується як гучними поверненнями, так і пропусками. Вперше ми побачимо Маріт Бьорген, яка останній раз виступала ще у грудні в Ля Клюза. Однак на старт не вийде місцева зірка Стіна Нільссон. Шведці потрібен час для відновлення і тренувального періоду після успішного виступу на Тур де Скі.

Перемогу у гонці здобула норвежка Маріт Бьорген. Це 22-га вікторія норвежки на етапах у Швеції. Ніхто з лижниць так не домінував на шведських землях, другою йде Олена Вяльбе з вісьмома, і третьої Бенте Ськарі з п'ятьма перемогами. Другою стала фінка Кріста Пармакоська, яка програла 10 секунд Бьорген. Бронзу під крики 30-тисячної рідної публіки виграла шведка Шарлотта Калла. На фініші Калла лише на 0,8 секунди випередила норвежку Астрід Якобсен, для якої це перші змагання у 2017 році.

Лідер загального заліку Хейді Венг виступила менш вдало, посівши шосте місце. Слідом за нею фінішували Джессіка Діггінс і Ханна Фальк. Мабуть, лижниці ще не встигли повністю відновитися після виснажливого Тур де Скі.