Лондон-2012: гімнаст Радівілов приніс Україні шосту бронзу

BBC Україна,  6 серпня 2012, 18:08
0
8
Ігор Радівілов здобув шосту бронзу для олімпійської команди України

Український гімнаст Ігор Радівілов здобув бронзову медаль в опорному стрибку. Це восьма медаль України на цих Іграх.

Український гімнаст Ігор Радівілов здобув бронзову медаль в опорному стрибку на Олімпійських Іграх, які тривають в Лондоні.

19-річний спортсмен із Маріуполя завершив змагання із результатом 16.316. Він поступився лише південнокорейцеві Янг Халк Сіону та росіянину Дениса Аблязіну, у яких, відповідно, золото та срібло.

Для України ця медаль стала восьмою на ХХХ Іграх у Лондоні. Це також шоста бронза. Єдині дві золоті - на рахунку фехтувальниці Яни Шемякіної та четвірки з академічного веслування (Катерина Тарасенко, Наталя Довгодько, Яна Дементьєва та Анастасія Коженкова).

Наразі Україна у таблиці медалей посідає лише 23-е місце. До завершення Олімпіади залишається всього 6 днів.

Національний олімпійський комітет перед від'їздом у Лондон наголошував, що хоче покращити результат, досягнутий на попередніх Іграх у Пекіні. Тоді Україна посіла 11-е місце із 27 медалями, сім із яких були золотими.

Зараз спортивні оглядачі погоджуються, що українській команді не вдасться покращити той результат.

Апеляції - успішні і неуспішні

Двічі українські спортсмени здобували бронзу, але після успішних апеляцій атлетів із інших команд вони відсувались на четверте місце.

Так сталось цими вихідними із Людмилою Йосипенко у семиборстві, коли після дискваліфікації німкені Ліллі Шварцкопф рішення скасували, і вона здобула срібло. Таким чином росіянка Чернова пересунулась на третє місце, а українка на непризове четверте.

Минулого тижня українські гімнасти-чоловіки у командних змаганнях посіли третє місце, але через 10 хвилин, упродовж яких розглядали апеляцію японців на винесений суддями результат, вони перемістились на четверте місце, а японці стали срібними призерами. Команда Великої Британії тоді посунулась з другої на третю сходинку. У складі української команди був і Ігор Радівілов, так що завойована ним у понеділок медаль могла бути вже другою.

Україна на цих Іграх також апелювала на результат у двобої між українцем Євгеном Хитровим та британцем Ентоні Огого, в якому перемогу присудили британцеві, але ту скаргу не задовольнили.

Ще одну медаль забезпечив український боксер (вагова категорія до 91 кг) Олександр Усик, який вийшов у півфінал. У п'ятницю він має провести бій проти болгарина Терлева Пулєва за вихід у фінал.

Великі надії також покладають на веслувальницю, олімпійську чемпіонку Пекіна Інну Осипенко-Радомську, яка почне свої виступи у вівторок.

Джерело: BBC Україна