Суперліга. Дніпро здолав Азовмаш, Азот програв Мавпам, Миколаїв не впорався з Хіміком

0
24
Дніпро зумів спинити грізного суперника

У п'ятницю, 18 листопада, відбулися три поєдинки української баскетбольної Суперліги.

Триочкові кидки вирішили долю матчу в Дніпродзержинську, в якому Черкаські Мавпи здобули перемогу над місцевим ДніпроАЗОТом з рахунком 96-71. Головними героями матчу стали Уілл Соломон і Іварс Тімерманіс, які на двох реалізували 11/17 кидків із-за дуги.

Першу половину матчу, велика частина якої минула в рівній боротьбі, Черкаські Мавпи виграли за рахунок домінування в боротьбі під щитами, а також триочкових кидків (8 / 14 проти 4 / 11 у суперника), цілу серію яких Уїлл Соломон, Войдан Стояновський і Іварс Тімерманіс реалізували наприкінці другої чверті. Саме латвійський форвард, який влучив 3 / 4 кидків із-за дуги, а в цілому відзначився 13 очками, став найрезультативнішим гравцем за підсумками двох перших чвертей. Зрештою гості вирушили на велику перерву, ведучи в рахунку 45-38.

У другій половині Черкаські Мавпи повністю заволоділи ініціативою, продемонструвавши ще кращий відсоток влучань дальніх кидків (8 / 12) і не залишивши супернику жодних шансів. Особливо потужно підопічні Володимира Холопова провели заключну десятихвилинку, отримавши у підсумку яскраву перемогу.

Уілл Соломон завершив матч з 24 очками, 9 передачами та 6 підбираннями в активі. На рахунку Іварса Тімерманіса 23 очки. Мільян Пупович відзначився дабл-даблом: 15 очок + 10 підбирань, Олександр Неруш - 14 очками, Войдан Стояновський - 13 очками.

Вже звично найкращим у складі ДніпроАЗОТу став Майк Фрейзер, який записав на свій рахунок 17 очок і 15 підбирань. Стенлі Прінгл став автором 15 очок, Станіслав Сокур - 12 очок.

В іншому поєдинку Миколаїв зазнав поразки від Хіміка з рахунком 85-80.

Напружена боротьба двох рівних суперників, у складах яких виділялися гравці передньої лінії, зокрема Деніел МакКлінток і Аарон МакГі, не дозволила жодній із команд відірватися на значну відстань. Тому перша половина завершилася з рахунком 36-38 на користь Хіміка.

Проте в другій половині гри, незважаючи на спроби господарів скоротити відставання в рахунку, южненці не тільки втримали здобуту перевагу, а й здійснили ривок, повівши +16 в третьому періоді. Наприкінці завершальної чверті Миколаїв кілька разів зрівнював рахунок, проте так і не зумів зламати перебіг гри.

Найкращим гравцем матчу став Денис Яковлєв, який записав на свій рахунок 18 очок і 11 підбирань. Даррелл Мітчелл відзначився 21 очком і 8 передачами. В активі Аарона МакГі 19 очок і 9 підбирань, Рейшона Террі - 14 очок.

У складі Миколаєва можна виділити Родні Гріна, на рахунку якого 24 очки і 7 підбирань. 16 очок команді господарів приніс Джером Колмен. Деніел МакКлінток став автором 11 очок і 9 підбирань, Леонід Яйло - 10 очок.

У третьому ж матчі дня Дніпро здобув перемогу над Азовмашем з рахунком 82-79.

Після стартового спурту Дніпра, завдяки якому господарі ще до середини першої чверті повели 15-5, підопічні Ацо Петровича, здавалося б, вирівняли гру і навіть скоротили відставання до трьох пунктів. Однак за підсумками другої десятихвилинки перевага господарів, яких вперед вели Чарльз Томас і Стівен Буртт, зросла до двозначної. У підсумку на велику перерву команди вирушили за рахунку 49-33 на користь Дніпра.

Протягом другої чверті гості зуміли скоротити шістнадцятиочкове відставання  і навіть вийшли вперед. Після того, як за шість хвилин до фінальної сирени майданчик за перебір фолів залишив Фред Хаус, здавалося, що Азовмаш дотисне дніпровців, знекровлених втратою одного з ключових виконавців.

Однак підопічні Дениса Журавльова продемонстрували справжню волю до перемоги, чудово провівши останні хвилини поєдинку, протягом яких вони були нестримні в атаці і відпрацьовували в захисті (чого тільки вартий блок-шот Максима Корнієнка!). Тактика фолів, до якої вдалися гості, себе не виправдала, і врешті-решт табло зафіксувало переможний для господарів рахунок.

Найкориснішим гравцем у складі Дніпра став Чарльз Томас, який відзначився 24 очками та 12 підбираннями. На рахунку Стівена Буртта 21 очко, а також по 4 підбирання та передачі. 14 очок отримав Деррік Лоу, зібравши, крім того, 6 відскоків. Автором ще одного дабл-дабл (10 очок + 12 підбирань) став Максим Корнієнко.

Чудову гру у складі Азовмаша провів Ріккі Мінарді, на рахунку якого 23 очки, 5 підбирань і 4 блок-шоти. 19 очками та 4 передачами відзначився Деніел Юінг. Олексій Печеров завершив гру з 13 очками та 9 підбираннями в активі. Хасан Ризвич приніс маріупольській команді 12 очок.

За матеріалами: Суперліга