Будівельник здобув другу перемогу в Євролізі

Sport bigmir,  13 грудня 2013, 21:35
0
236
Даріуш Лавринович - головний монстр матчу, фото Ігоря Снісаренка

У п'ятницю, 13 грудня, київський Будівельник переграв у баскетбольній Євролізі чемпіона Франції.

Будівельник - Нантерр 97:87 (21:19, 29:24, 21:19, 26:25)

Б: Мінарді ( 9 +7 передач + 5 втрат), Стрелніекс (3), Шаленга (9), Саммерс (23 + 5 підборів), Лавринович (29 + 10 підборів + 4 передачі + 3 блок-шоти) - старт; Кук (12), Ехерн (10), Тищенко (2), Горбенко (0).

Н: Мічем (14 + 10 передач), Нзеулі (0), Лайті (20), Деніелс (17 + 6 підборів), Пассау (0) - старт; Жете (14 + 11 підборів), Томас (11), Траоре (6), Корозін (3), Фостер (2), Жюді (0).

Двоочкові кидки: 23/39 (58%) - 25/38 (65%)

Триочкові кидки: 11/18 (61%) - 6/29 (20%)

Штрафні кидки: 18/23 (78%) - 19/19 (100%)

Підбори: 30-30; Передачі: 21-20; Втрати: 16-13;

Вчорашня перемога Партизана в Туреччині остаточно позбавила київський Будівельник шансів на вихід в Топ-16 Євроліги. Мабуть, цей факт разом з відомими подіями в столиці позбавив "будівельників" пристойної частини аудиторії - Палац Спорту був ледь заповнений на 60%. Однак для Нантерра, з яким до Києва приїхав і травмований Сергій Гладир, сьогоднішня зустріч була вкрай важливою - боротьба за кваліфікацію в наступний раунд триває.

Кияни не могли сподіватися на травмованих Дроздова і Анісімова, але Євроліга, як відомо, не має ліміту на легіонерів, тому втрати не є такими вже чутливими. На початку матчу "будівельники" втратили Яніса Стрелніекса.

Євроліга: Будівельник втратив всі шанси на вихід з групи

Навіть у такій непростій ситуації кияни провели непогану першу половину. Здорово виглядав Лавринович, який потрапив всі три викинутих триочкових. Несподіваними перехопленнями дивував Ріккі Мінарді - кількість невиправданих втрат у Нантерра була достатньо відчутною, а "будівельникам" вдалося конвертувати велику їх частину в очки. Першу десятихвилинку господарі завершили з перевагою в чотири пункти - 21:17.

У другій чверті Нантерр куди краще зачепився за свого суперника. Проявив себе Мам Жете, який, як і в першому матчі, норовив не помічати суперників у трисекундній зоні. У якийсь момент команді Донадьє вдалося остаточно вирівняти хід матчу і піти з господарями очко в очко. Похід був недовгим. Навіть незважаючи на третій фол Лавриновича, Нантерр відновив практику незрозумілих втрат. Будівельник, навпаки, продовжив точно поливати з дистанції - кидки Лавриновича, Саммерса і Шаленга забрали господарів на 9 очок вперед - 42:33. Тайм-аут Паскаля Донадьє ситуацію якщо і виправив, то, скажімо так, несуттєво - французи програли першу половину 43:50.

Не було відчуття, що одна з команд істотно перевершує суперника, тому шість хвилин третьої чверті ми спостерігали приблизно рівний баскетбол. Проте будівельники не віддавали лідерство, а на початку тієї самої сьомої хвилини навіть вперше в матчі перевалили за 10 очок - четвертий триочковий потрапив Лавринович. У наступному нападі вистрілив Кук. Таким чином, на той момент Будівельник більш ніж 70% реалізації "трійок". Снайперську естафету продовжив Саммерс - 70:56 і на обличчях гостей з Франції не було ні сліду передматчевих посмішок. Шанс на виправлення ситуації "біло-зеленим" дав своїм неспортивним фолом Кук, але Лавринович тут же заспокоїв Нантерр блок-шот Траоре. Але гравці господарів не заспокоїлися! У наступній атаці вже Ехерн, попередньо втративши м'яч, зірвав швидкий відрив неспортивним фолом. Гості шансом виправити ситуацію не скористалися, і на останню паузу Будівельник пішов з перевагою в дев'ять очок.

Євроліга: Будівельник поступився ЦСКА в останній чверті

Вже до третьої хвилині четвертої чверті Паскаль Донадьє використовував всі тайм-аути: його хлопці відчайдушно намагалися наздогнати суперника, та ось все ніяк. Що парадоксально, Нантерр був кращим від "будівельників" за основними статистичними показниками - підборами, втратами, передачами. Усе вирішував жахливий відсоток триочкових у "біло-зелених" і воістину чемпіонський - у Будівельника. Попадання Кука з дев'яти метрів, що трапилося слідом, ніби підтверджувало це - 81:66. Нантерр ненадовго повернувся в гру. "Енд-ван" останнього повернув 15-очковий гандикап - 91:76. Після потрапляння Томаса Айнарс Багатскіс взяв тайм-аут.

Нантерр продовжував балансувати на 10 очках, проте абсолютно геніальний Лавринович (рейтинг ефективності - 45!) і час не дали французам здійснити грандіозний камбек. Нантерр програв і тепер змушений буде обігравати Фенербахче в останньому турі. Будівельник же показав зуби і порадував своїх уболівальників домашньою перемогою. Єдине, чим порадувати не вдалося - сотнею набраних очок. Наступного разу - у наступному сезоні? Або в Барселоні?

Ця ж новина на Спорт bigmir)net: Будівельник здобув другу перемогу в Євролізі