Через 125 років встановили автора першого гола чемпіонату Англії

30 липня 2013, 07:11
0
91
Кініан Джеймс "Кенні" Девенпорт

Роберт Бойлінг з британської газети Library розкрив майже 125-річну таємницю, хто ж є автором історичного першого гола в англійському чемпіонаті.

Згідно з дослідженням, перший гол у форматі ліги забив Кініан Джеймс "Кенні" Девенпорт. Це сталося в поєдинку Болтона з Дербі Каунті 8 вересня 1888 року.

З нагоди 125-річчя початку англійського чемпіонату журналісти та статистики шукали автора першого гола. Досі вважалося, що перший м'яч був автоголом, який забив Гершем Кокс у грі Астон Вілла - Вулеверхемптон.

Згідно з нещодавно виявленою брошурою, гра в Бірмінгемі починалася на 30 хвилин пізніше. Тобто не о 15:30, як планувалося, а о 16 годині за місцевим часом. Крім того, відомо, що гра Болтона починалася о 15:45 і Девенпорт відзначився вже на другій хвилині, тоді як Кокс влучив у ворота на 31-й хвилині.

Девенпорт в 1883 році (перший ряд, другий праворуч)/sports.ru

Цікаво, що гравець Болтона забив і перший гол у Кубку Футбольної асоціації Англії. Це відбулося в 1923 році на стадіоні Уемблі.

Ця ж новина на Спорт bigmir) net: Через 125 років встановили автора першого гола чемпіонату Англії

За матеріалами: Террикон