Україна відігралася з 0:2, але програла Нідерландам на Євро-2020

iSport.ua,  13 червня 2021, 23:54
0
532

Команда Шевченка видала яскравий матч, але не зуміла здобути очки, зазнавши поразки від Нідерландів.

Збірна України зазнала поразки від Нідерландів в першому турі групового етапу чемпіонату Європи-2020 року, поступившись в Амстердамі з рахунком 2:3.

Нідерланди на правах господарів активно увійшли в гру і поки інші наші гравці намагалися заспокоїтися, скинувши мандраж, Георгію Бущану довелося демонструвати свою майстерність.

Вже на другій хвилині Бущан Депаю переправити м'яч у ворота, на п'ятій хвилині він зробив сейв після удару Дамфріса плюс в декількох моментах Георгій вчасно вийшов з воріт, нівелюючи потенційну небезпеку.

На 13-й хвилині Україну чекала неприємна новина - Зубков отримав пошкодження і змушений був поступитися місцем на полі Марлосу.

Загалом це не сильно вплинуло на гру - Нідерланди контролювали м'яч, притискали нас до воріт, але українці, заспокоївшись, стали перекривати вільні зони, та й самі господарі трохи зменшили темп.

До середини першого тайму моменти почали з'являтися біля протилежних воріт - Яремчук пробив по центру в руки голкіперу, Ярмоленко прибрав фінтом Блінда і з правої ноги пробив у руки Стекеленбургу, кілька ударів Малиновського здалеку заблокували суперники.

Варто зазначити, що Україна не стала сідати на захист і намагалася швидкими атаками відповідати на атаки суперника, хоча клас Нідерландів все ж позначався і перевага була у господарів.

Під кінець тайму Нідерланди знову накрутили темп і почали створювати гостроту. Бущан в ногах забрав м'яч у Депая, Патрік ван Аанхолт після розіграшу кутового пробив над воротами, на 39-й хвилині Вейналдум з лінії штрафного сильно пробивав, але Бущан неймовірним чином зреагував. А в наступній атаці Дамфріса наші забули на дальній штанзі, але він пробачив Україну, головою пробивши повз ворота.

В результаті непростий для команди Шевченка перший тайм завершився внічию 0:0, а героєм перших 45 хвилин став Бущан, мінімум п'ять разів врятував команду від голу.

Що не вийшло у Нідерландів в першому таймі, вони зробили на початку другого. Вже на 52-й хвилині Миколенко упустив на фланзі Думфріса, який небезпечно прострілив. Бущан відбив м'яч, але на підбір не встигли наші опорні півзахисники, а Вейналдум розстріляв ворота, відправив м'яч під поперечину, не давши Бущану шансів зробити ще один сейв.

Минуло лише 7 хвилин і другий м'яч опинився в наших воротах. Миколенко в штрафний впав в боротьбі проти Думфріса, всі зупинилися, а Вегхорст, до якого відлетів м'яч, пробив Бущана. Арбітр звернувся до допомогою VAR, але гол не скасував.

Здавалося, після того, як на табло рахунок став 2:0, команди заспокоїлися і змирилися з таким результатом. Але Україна перебудувалася (Шевченко випустив Шапаренка замість Марлоса і перевів Зінченка наліво) і раптом все змінилося.

Дзвіночок продзвенів на 72-й хвилині, коли Яремчук з розвороту пробив у руки воротарю. На 75-й хвилині Ярмоленко отримав знижку від Яремчука перед штрафним і всадив м'яч у дальню дев'ятку в класичному зміщенні з правого флангу. Кращий гол на Євро-2020 на даний момент.

А через кілька хвилин Зінченко заробив штрафний, Малиновський подав, а Яремчук головою переправив м'яч у ворота. 2: 2.

На жаль, але утримати нічию наші футболісти не змогли. Аке подав у штрафну, де Дамфріс пробив головою з близької відстані повз Бущана в правий нижній кут.

Нідерланди - Україна 3:2

Голи: Вейналдум, 52, Вегхорст, 59, Думфріс, 85 - Ярмоленко, 75, Яремчук, 79

Нідерланди: Стекеленбург - Думфріс, Тімбер (Велтман, 88), де Врей, Блінд (Аке, 63), ван Анхолт (Вейндал, 63) - де Роон, Вейналдум, Ф. де Йонг - Вегхорст (Л. де Йонг, 88) , Депа (Мален, 90).

Україна: Бущан - Караваєв, Забарний, Матвієнко, Миколенко - Малиновський, Сидорчук, Зінченко - Ярмоленко, Яремчук, Зубков (Марлос, 13, Шапаренко, 64).

Попередження: Сидорчук.