Італія за пенальті обіграла Іспанію, ставши першим фіналістом Євро-2020

iSport.ua,  7 липня 2021, 00:44
0
495

"Скуадра Адзурра" продовжила свою рекордну переможну серію.

У рамках першого півфіналу чемпіонату Європи-2020 провели поєдинок збірні Італії та Іспанії.

Перед стартом зустрічі багато хто очікував, що саме "Скуадра Адзурра" візьме гру під контроль і гратиме першим номером. По-перше, італійці пройшли більш легкий шлях на Євро, по-друге, протягом турніру вони показували більш стабільну гру.

Однак за фактом усе вийшло інакше - підопічні Манчіні не були схожі на ту команду, яка не помітила Бельгію й інших на своєму шляху. Гравці помилялися, не пресингували, практично не заходили на половину поля суперника. Загалом, були зовсім не схожі на себе.

Италия обыграла Испанию
Італія обіграла Іспанію / Джерело: Getty Images

А ось іспанці, у яких часто були проблеми через злегка хаотичні рішення, навпаки, повністю заволоділи м'ячем і стали прориватися до штрафного суперника. Моментів було не особливо багато, але принаймні вони були.

Для порівняння - Італія завдала всього одного удару по воротах за перші 45 хвилин, і той мимо. В Іспанії 5 ударів, і 3 з них - у ворота. Загалом перший тайм видався настільки невиразним, що навіть не вірилося, що це півфінал континентальної першості.

А ось друга половина зустрічі вийшла кардинально іншою. Насамперед італійці змінили ставлення до поєдинку і до своєї гри. Вони стали загострювати, шукати можливості для позиційної атаки. Так, м'яч вони не особливо контролювали, але стали грати інтенсивніше.

Цей натиск привів до довгоочікуваного результату - на 60-й хвилині Доннарумма перервав подачу у свій штрафний і моментально кинув "круглого" на Інсіньє на лівий фланг. Той намагався вивести Іммобіле один на один, але втрутився Ляпорт.

Але потім К'єза підбирає м'яч і чудовим ударом відправляє його в сітку - 1:0. Але приводів для радості було мало. Луїс Енріке випустив Морату, і гра "червоної фурії" загострилася ще сильніше, ніж було раніше.

Іспанці насідали, проводили атаку за атакою, але м'яч вперто не летів у сітку. Аж до 80-ї хвилини. І тут зіграла заміна "Фурії Рохі" - Ляпорт у центр відпасував на Морату, який ще встиг обмінятися м'ячем з Ольмо, а потім прокотив повз Доннарумму - 1:1.

Останні 10 хвилин зустрічі здавалося, що італійці грають на рахунок, а ось іспанці прагнули забити ще. Шикарні можливості упустили і Мората, і Ольмо, а італійці до кінця основного часу нічого небезпечного не створили.

У додатковий час гра загалом продовжилася в тому ж темпі, що і в другому таймі, іспанці трохи більше домінували, але італійці намагалися відповідати. Часто Белотті так прагнув відкритися, що забігав в офсайд. Навіть забив із положення "поза грою".

У "червоній фурії" кілька відмінних ударів виконав Мората, але все повз воріт. У підсумку пролунав свисток, і поєдинок перейшов у серію післяматчевих пенальті.

Першим до м'яча підійшов Локателлі, і він не зумів переграти Симона. Але іспанці також відповіли промахом - Ольмо відправив м'яч вище воріт. Слідом за цим по два м'ячі поклали обидві команди, а далі почалася справжня гра на нервах.

Федеріко Бернардескі красиво пробив у "дев'ятку", і до м'яча підійшов Мората, який, до розчарування Луїса Енріке, не зміг обдурити Доннарумму. Вирішальний удар для "Скуадри адзурри" виконав Жоржиньйо, і як ефектно.

Італієць розбігся, потім перед самим ударом на замаху зупинився на кілька секунд, змусивши Симона стрибнути в якусь зі сторін, після чого легким ударом покотив м'яч у протилежний кут.

4:2 в серії пенальті, й Італія виходить у фінал Євро-2020. І, можливо, десь за грою саме в цьому матчі підопічні Манчіні не тягнули, але загалом на турнірі можна сказати, що їх потрапляння у вирішальний матч цілком заслужене.

У фіналі Євро-2020 Італія зіграє проти переможця матчу Англія - ​​Данія, який визначиться в середу, 7 липня, на стадіоні Уемблі о 22:00 за київським часом.

Італія - ​​Іспанія - 1:1 (4:2 за пен.)
Голи: К'єза, 60 - Мората, 80.

Італія: Доннарумма - Ді Лоренцо, Бонуччі, К'єлліні, Емерсон (Толой, 74) - Барелла (Локателлі, 85), Жоржиньйо, Верратті (Пессіна, 74) - К'єза (Бернардескі, 107), Іммобіле (Берарді, 61), Інсіньє (Белотті, 85).

Іспанія: Симон - Аспілікуета (М.Льоренте, 85), Гарсія (Пау Торрес, 109), Ляпорт, Альба - Коке (Родрі, 70), Бускетс (Алькантара, 106), Педрі - Ф.Торрес (Мората, 62), Оярсабаль (Морено, 70), Ольмо.

Попередження: Толой (97), Бонуччі (118) - Бускетс (51).

Реалізували післяматчеві пенальті: Белотті, Бонуччі, Бернардескі, Жоржиньйо - Морено, Алькантара.

Не реалізували післяматчеві пенальті: Локателлі - Ольмо, Мората.