Єврочелендж: Україна на класі обіграла Румунію

398
фото Михайла Масловського, iSport.ua

Збірна України з хокею впевнено стартувала на турнірі в Будапешті.

Румунія - Україна 1:6 (0:2, 1:1, 0:3)

Шайби: 10:09 Бєлухін (Сільницький, Квітченко - більш.) - 0:1, 14:10 Рамазанов (Морозов, Кугут) - 0:2, 20:28 Благой (більш.) - 0:3, 36:27 Гліга (Фодор) - 1:3, 41:01 Алексюк (Варламов) - 1:4, 44:10 Варламов (Матерухін) - 1:5, 53:49 Матерухін (Варламов, Наваренко - більш.) - 1:6

Воротарі: Ручуй - Селіверстов

Штраф: 10 - 0

Стартовий поєдинок збірної України на турнірі в Угорщині проти Румунії швидше нагадував тренування, ніж серйозний спаринг. Експериментальний склад України ще міг би зустріти опір від основи румунів, але ті теж вирішили провести перевірку своєї молоді, тому очікувати інтриги не доводилося.

Перші хвилини підопічні Назарова ще трохи нервували, але поступово пристосувалися до суперника, заволоділи ініціативою, і в середині періоду повели в рахунку. Перше ж видалення триколірних жовто-сині втілили в закинуту шайбу. Квітченко віддав передачу під синю лінію Сільницькому, той у дотик накинув її на ворота, а Ручуй, якого вітчизняні вболівальники могли запам'ятати за чемпіонатом світу в Донецьку як резервного стража воріт Румунії, шайбу не зафіксував. Бєлухін, який чатував на п'ятачку, добив шайбу у сітку.

Зірка українського хокею відмовився виступати за збірну

Другий гол українці теж провели з п'ятака. Шаміля Рамазанова не втримали перед воротами (зробити це з габаритним форвардом не так вже просто), і той скористався передачею Морозова з-за воріт, щоб подвоїти перевагу в рахунку. Рахунок міг стати і більшим, але сольний прохід Морозова на побачення з Ручуєм красиво зупинив захисник румунів. Номінальні господарі криги за весь період спромоглися лише на п'ять кидків у ворота, та й ті назвати небезпечними язик не повернеться.

В кінці першого періоду жовто-сині знову отримали можливість розіграти більшість, проте часу залишалося занадто мало. Реалізацію другої поспіль чисельної переваги українці перенесли на старт другого періоду. Благой взяв ініціативу у свої руки, кинувши точно в нижній кут з правого кола вкидання - 0:3.

Перевага, якою володіли жовто-сині в ці хвилини, була більшою. Серію моментів видав Сергій Варламов, але затягував з кидком, намагаючись виконати красиво і на техніку. Морозов на швидкості поїхав від захисника, кидав в упор, але Ручуй плечем шайбу відбив. У схожому стилі атакував Квітченко, однак не влучив у ворота, а його партнер у ланці Бєлухін в цій же атаці спочатку потрапив у хрестовину, а потім не переграв Ручуя в ближньому бою. Молодий кіпер румунів зловив кураж, що допомогло його команді повернутися в гру. Ініціативу в свої руки взяв Гліга. Один з лідерів збірної Румунії з півзони кинув у "будиночок" Селіверстова. На куражі триколірні могли навіть скоротити розрив у рахунку до мінімуму, якби Фодор, після передачі Фаркаша за воріт, влучив у ворота. Але у спробі з розвороту завести шайбу у ворота не встояв на ковзанах, що врятувало Селіверстова.

Втім, старт заключного періоду все повернув на свої місця. Серія атак збірної України завершилася сильним клацанням Володимира Алексюка від синьої лінії в дев'ятку воріт суперника - 1:4. Через три хвилини Варламов, нарешті, сам відзначився у воротах Ручуя. І знову потрібно відзначити хорошу гру жовто-синіх на п'ятаку суперника. Сергій, якого Матерухін знайшов передачею, без перешкод розстріляв румунського стража воріт.

Взагалі, ланка Варламова, з якою діяли Матерухін та Благой, викликала сприятливе враження у сьогоднішній грі. Вони ж стали авторами шостого гола України і третьої реалізації більшості у матчі. Матерухіна забули на дальній штанзі, і Олександр спокійно закрив хорошу передачу Варламова - 1:6.

Втрачати румунам вже було нічого, та й Україна зменшила оберти. Тому триколірні створили кілька потенційно небезпечних напівмоментів і примудрилися завдати травму Дмитру Німенку. Машталер досить грубо влетів коліном в стегно форварду Компаньйона, який залишив лід і вирушив у роздягальню накульгуючи. Реалізувати чергову більшість і покарати румунів за грубість команді Назарова не вдалося, але навряд чи це сильно засмутило жовто-синіх. Збірна України здобула прогнозовану і впевнену перемогу, але робити якісь висновки щодо неї неможливо - занадто слабким був суперник.

У суботу, 9 листопада, Україна зіграє з Польщею. Початок поєдинку - о 15:30

Ця ж новина на Спорт bigmir ) net: Єврочелендж: Україна на класі обіграла Румунію