Хокей: Чехія вибиває США з чемпіонату світу

Sport bigmir,  22 травня 2014, 20:30
0
414

Чеська збірна у чвертьфіналі проходить збірну США, яка показала не надто стабільну гру протягом усього чемпіонату світу 2014 в Мінську.

Перший чвертьфінальний матч чемпіонату світу в Мінську проходив між збірними США та Чехії. Американці зайняли друге місце у своїй групі слідом за росіянами, а чехи в останньому матчі забезпечили собі третє місце, обігравши збірну Франції,. У двох складах лише одна заміна, і її зробив головний тренер збірної Чехії Володимир Ружичка. Практично за день до гри був дозаявлений нападаючийк Мартін Ружичка.

Перший період вийшов досить цікавим, в ньому команди подарували по одній закинутій шайбі, було дуже багато контактної гри, що не дуже властиве чехам. В середині періоду Соботка залишив свою команду в меншості, і американці цим скористалися. У збірної США до цього моменту було десять закинутих шайб у тридцяти шести спробах більшості. Мюллер відзначився класним клацанням від синьої лінії, а Брок Нельсон на п'ятачку вдало підправив шайбу у ціль - 1:0. Через три хвилини чехи використали помилку американців при виході з зони. Ян Kovář проїхав з шайбою по правому флангу і кинув з кола вкидання - Тім Томас відбив шайбу перед собою, однак тут як тут на добивання встигає Томаш Ролинек - 1:1. Це перша шайба Томаша на першості планети.

Через хвилину вже чехи отримали право на більшість, але найнебезпечніший момент виник саме біля їхніх воріт. Вихід два в нуль організувала збірна США, проте в завершальній стадії шайба зійшла з гака у Нельсона, і Салак у шпагаті відбив шайбу. Салак робить перший ефектний сейв у цьому матчі, а Нельсон міг оформити дубль.

Діарея "взяла в заручники" хокейну збірну Чехії

У другій двадцятихвилинці чехи колекціонували дальні кидки, які з легкістю досвідчений голкіпер парирував. На третій хвилині Брок Нельсон, щось комусь сказав і отримав десятихвилинний штраф. На сьомій хвилині другого періоду виник досить спірний момент. Володимир Соботка з правого кола вкидання відправив шайбу у хрестовину воріт, після чого відразу ж отримав потужний силовий прийом, відправився в роздягальню від зіткнення, а капітан американців Абделкейдер відправився по тому ж маршруту, отримавши дисциплінарний штраф до кінця гри.

П'ять хвилин більшості отримала чеська збірна. У першій же атаці чехи закинули шайбу і вперше вийшли вперед у цьому матчі. Гертль скориставшись розхлябаністю американських захисників на п'ятачку, і Гертль буквально завіз шайбу за стрічку воріт - 1:2. Потім друга атака так само закінчилася голом, але арбітри її не зарахували. Після кидка від синьої Томас не зумів зафіксувати шайбу, та відскочила вправо і рикошетом від гребеня Червенки перетнула лінію воріт. Після тривалих розборів, гол не зарахований, тому що була навмисна гра коником. Може судді згладжують свою провину перед американцями за ті два видалення? Не минуло й хвилини, як знову шайба у воротах Томаса, і тепер вже за правилами. Коларж накинув шайбу на п'ятак, Томас знову не зміг накрити шайбу, а Червенка переправив шайбу у порожні ворота - 1:3.

Після третьої пропущеної шайби, слідом отримав Новотни малий штраф і допоміг американцям прокинутися у другому періоді. Спершу Годро витончено прибрав захисника і завдавав кидок з кистей - Салак не спав. Потім Томмі Уингелс метрів з трьох бекхендом відправив шайбу у хрестовину. Відзначимо високу фізичну готовність зоряно-смугастих.

За п'ять хвилин до другої перерви Нельсон знову отримує видалення, і знову чехи використовують перевагу. Німець гарматним по силі кидком від синьої лінії розстрілює сітку і застає зненацька голкіпера, якому перекривав огляд ДеКейсер - 1:4.

У третьому періоді чехи віддали ініціативу збірної США, а самі грали на контратаках. По суті, у американців нічого так і не вийшло, чеська команда дуже добре грала в обороні. В основному у американців було на льоду тільки два хокеїста, це Годро і Нільсен, від них виходила вся небезпека. Просто фантастичний матч провів Салак, який відбивав усе, що летіло у ворота. За п'ять хвилин до кінця періоду ключка чеського захисника полетіла прямо в Салака, який і ключку впевнено відбив.

За три хвилини до фінальної сирени чехи отримали видалення, і американці грали вшістьох проти чотирьох. Збірна США протягом двох хвилин відіграла дві шайби і встановила рахунок 3:4 за хвилину до кінця зустрічі. Спершу Джонс виконав тонку передачу на лівий фланг, і Джонсон в дотик розстріляв напівпорожні ворота - 2:4. Через тридцять секунд Сміт протягнув шайбу по правому флангу, віддав передачу на п'ятак, і знову той же Джонсон акуратно послав її в дальню штангу - 3:4. На більше не було часу, та й чехи вже кістьми лягали під шайбу.

США - Чехія 3:4 (1:1, 0:3, 2:0)

Шайби: 6:54 Нельсон (Мюллер, Джонс - більш.) - 1:0, 9:25 Ролинек - 1:1, 26:51 Гертль (Новотни - більш.) - 1:2, 28:06 Червенка (Заморски, Коларж - більш.) - 1:3, 36:19 Німець (Ягр, Новотни - більш.) - 1:4, 58:50 Джонсон (Мюллер, Джонс) - 2:4, 59:03 Джонсон (Мюллер, Сміт) - 3:4

Воротарі: Томас - Салак

Кидки: 34 - 33

Штраф: 41 - 14

США: Томас (Леджио); Пітрі, Джонс, Маккейб, Донован, Гардінер, Мерфі, ДеКейсер; Джонсон, Д. Хейз, Нельсон, К. Хейз, Макдональд, Сміт, Степлтон, Трочек, Шор, Годро, Мюллер, Абделкейдер, Уингелс.

Чехія: Салак (Якуб Kovář); Киндл, Заморски, Німець, Коларж, Йордан, Шевц, Вітасек; Червенка, Новотни, Соботка, Клепиш, Гудлер, Затевич, Ян Kovář, Гертль, Ролинек, Сікач, Ягр, Вондрка, Ружичка.