0
171
Ріо-2016. Прев ю. Фехтування і стрільба
Ольга Харлан, Олена Кравацька, Олена Вороніна та Аліна Комащук

Видання аналізує шанси українських спортсменів у змаганнях з фехтування, стрільби з лука, кульової та стендової стрільби.

Фехтування

Найбільший медальний апетит приходить до нас, коли ми думаємо про фехтування. Хто не знає Ольгу Харлан? Найкраща шаблістка світу дебютувала на Олімпіадах в 17-річному віці і взяла тоді в Пекіні золото з командою, а через чотири роки - індивідуальну «бронзу». З того золотого складу пекінського зразка залишилася тільки Харлан. Ольга Хомрова вийшла заміж за баскетболіста збірної України Сергія Гладиря і поїхала з ним спочатку до Франції, а тепер живе в Монако. Галину Пундик та Ольгу Жовнір витіснили Аліна Комащук і Олена Кравацька, а замість Хомрової коле шаблею Олена Вороніна. Сказати, що цей склад гірший від пекінського, язик не повертається. Дівчата вже вигравали етапи Кубка світу, «срібло» чемпіонату світу та дві «бронзи» ​​на Європі. У командному заліку зараз поступаються лише Росії.

Ольга Харлан

У шпазі все складніше, незважаючи на те, що в Ріо їде олімпійська чемпіонка Лондона Яна Шемякіна. Львів'янка за ці чотири роки тільки здала позиції. Вона взяла паузу, зіграла весілля і на час закинула виступу. У 2014 році Яна взялася за справу серйозніше і виграла по бронзі ЧС в одиночці і команді з різницею в один рік.

Яна Шемякина

Яна Шемякіна

Досі ще в пам'яті свіжа перемога наших чоловіків в командній шпазі. Богдан Нікішин, Дмитро Карюченко, Максим Хворост і Анатолій Герей в фіналі московського чемпіонату світу в минулому році красиво закололи грізних корейців. Такого з нами не траплялося за всю історію незалежності. Цього року підопічні Володимира Станкевича мало не законодавці мод у цьому виді, поступаючись в рейтингу тільки Франції.

Богдан Никишин

Богдан Нікішин

Найбільша проблема українців - рапіра. З часів Сергій Глибоцького, а це було ще в 90-х, так майстерно цим видом зброї в Україні не володіє ніхто. Медальну посуху перервав Ростислав Герцик бронзою на ЧС в 2013 році, але в країну самби і диких мавп він не поїде - травма руки. Наша єдина рапіристка Ольга Лелейко в останній момент потрапила в збірну, але українка на медалі не претендує.

Стрільба з лука

Олімпійський чемпіон Пекіна в особистому та бронзовий призер Афін в командній першості Віктор Рубан приїхав до столиці Олімпіади сам. Вперше за часи незалежності збірна України не буде представлена ​​в команді. Всьому виною кілька міліметрів ... Віктор Рубан, Георгій Іваницький та Маркіян Івашко на чемпіонаті світу в Копенгагені минулого року не потрапили в топ-8, зупинившись лише за один крок.

Виктор Рубан

Віктор Рубан

У жіночої збірної складу більше. Вероніка Марченко, Анастасія Марченко та Лідія Січеникова виступлять як в одиночці, так і в команді. У травні наше тріо стало чемпіонками Європи, але найкращих лучниць виховують в Азії. Корея, Тайбей, Китай і Індія розіграють між собою медалі, а Україна може сподіватися на п'яте місце. В особистій першості про такі високі місця нашим дівчатам мріяти не доводиться.

Кульова стрільба

Сім українських стрільців оголять свою зброю в олімпійському тирі. Олег Омельчук дуже його хвалив, адже в Лондоні він був тимчасовим, а в Ріо - постійним. Для нього Олімпіада - суцільне розчарування. Омельчук посів четверте місце в Пекіні, а в Лондоні - п'яте (10 м, пневматичний пістолет). Перед стартами в Бразилії він всіх залякав - виграв етап Кубка світу, а потім обстріляв олімпійського чемпіона Чин Чжон О на Test event в Ріо. З Омельчуком з України в цьому виді програми виступить дебютант Павло Коростильов.

Олег Омельчук

Минуло вже 12 років відтоді, як Олена Костевич виграла золото в Афінах, але вона все одно - головна фаворитка в стрільбі з пістолета на 10 м. Вона, до речі, найбільш титулована в збірній України - золото Афін і дві бронзи в Лондоні. За чотири роки чернігівка виграла два золота чемпіонату Європи і срібло світу, а також безліч нагород на Кубку світу.

Елена Костевич
Олена Костевич

Костевич однією з перших з нашої збірної приїхала в Ріо і встигла зробити селфі з президентом МОК Томасом Бахом. Крім Костевич, на Іграх буде ще одна дама - Наталія Кальниш. Для 42-річної гвинтівочниці це буде п'ята Олімпіада.

Стендова стрільба

Микола Мільчев повертається! 48-річний одесит вигравав золото Олімпіади, коли Яна Клочкова тільки отримала прізвисько Золота рибка. Вони обидва блищали в Сіднеї в 2000 році. Микола в скиті встановив вічний рекорд, вибивши 150 мішеней з 150-ти. Тоді Яна стала двічі золотою, а Мільчев - наймолодшим учасником фіналу. До речі, тільки ці три золоті медалі виграли тоді українці в Австралії. Та Олімпіада стала «нерибною» для української збірної в плані перемог.

Сергей Бубка и Николай Мильчев

Сергій Бубка та Микола Мільчев

Тепер Мільчев - найстарший учасник нашої збірної. Він виступав в Афінах - 9-е місце, в Пекіні - 32-е, але не кваліфікувався в Лондон. Зате в березні наш ветеран виграв другий в кар'єрі Кубок світу і повернувся на ОІ, які точно стануть для нього останніми.