Українські борці на ЧС завоювали чотири медалі і п'ять олімпійських ліцензі

104
Українські борці на ЧС завоювали чотири медалі і п ять олімпійських ліцензі
Жан Беленюк

Представники боротьби виступили нижче очікуваного рівня.

У Нур-Султана завершився чемпіонат світу з боротьби. Для України він вийшов не найуспішнішим - можна сказати, що виступили трохи нижче очікуваного.

На три види боротьби - греко-римська, вільна і жіноча - українські борці виграли 4 медалі (на минулому ЧС в Будапешті було 5 медалей). Лише жіноча команда в командному заліку фінішувала в топ-10 (на п'ятому місці).

Чемпіоном світу вдруге в своїй кар'єрі став Жан Беленюк, завдяки чому виграв і олімпійську ліцензію в Токіо-2020 на категорії до 87 кг. Також без медалі, але з ліцензією в категорії до 60 кг бронзовий призер ЧС-2018 Ленур Теміров. Саме вони двоє виграли ліцензії для греко-римської боротьби.

У жіночій боротьбі дві срібні медалі - у Ірини Коляденко (65 кг) та Аліни Бережної (72 кг), але це не олімпійські категорії. В олімпійських категоріях ліцензії виграли бронзовий призер минулого ЧС Оксана Лівач (50 кг) та чемпіонка світу 2018 року Алла Черкасова (68 кг), які поступилися в бронзових фіналах на цьому ЧС.

У чоловіків вільників одна медаль і одна ліцензія - все завдяки капітану команди Олександру Хоцянівському, який в категорії до 125 кг виграв бронзову нагороду.

На жаль, залишилися без ліцензій у вільників Андрій Яценко (57 кг), Михайло Михайлов (74 кг) і Валерій Андрейцев (97 кг), у жінок Юлія Благиня (53 кг), Юлія Ткач (62 кг) і Алла Белінська (76 кг) .

У борців буде ще дві можливості виграти олімпійські ліцензії - в наступному році пройдуть європейський і світовий кваліфікаційні турніри.