iSport.ua,  14 січня 2021, 09:30
0
90

Збірна України відвезла дві бронзові нагороди з Мастерса в Досі.

У столиці Катару Досі відбувся перший в новому році турнір Світової серії дзюдо - Мастерс-2021. У заключний день змагань український дзюдоїст Яків Хаммо, який виступає в категорії понад 100 кг, завоював бронзу.

У стартовому раунді Хаммо іппоном переміг словенця Віто Драгича, потім розібрався з олімпійським призером з Японії Хісайоші Харасаві, виконавши на другій хвилині зустрічі кидок на оцінку іппон.

У чвертьфіналі Яків провів поєдинок проти бразильського дзюдоїста Девіда Моура, якого також впевнено здолав.

Однак в півфіналі українець не зміг впоратися з дворазовим олімпійським чемпіоном Тедді Рінером з Франції, але, треба віддати Хаммо належне - він не дозволив іменитому супернику завершити поєдинок достроково.

Яків Хаммо в поєдинку проти Тедді Рінера / Джерело: ukrainejudo.com

У боротьбі за бронзову нагороду українцеві протистояв таджик Тимур Рахімов. На другій хвилині Хаммо отримав оцінку ваза-арі та втримав свою перевагу до самого кінця, завоювавши медаль.

Ця нагорода стала першою для Хаммо на турнірах Мастерс і лише друга в історії чоловічого українського дзюдо після золота Георгія Зантарая в Марокко в 2015 році.

Що стосується інших представників України, то в заключний день Кеджау Ньябалі (до 90 кг) і Єлизавета Каланіна (понад 78 кг) поступилися в першому раунді, а Анастасія Турчин (до 78 кг) вилетіла після другого раунду.

Таким чином, на турнірі в Досі збірна України заробила дві бронзові медалі - одна в активі Якова Хаммо, а другу завоювала Дарина Білодід.

Наступним турніром з дзюдо буде Grand Slam в Тель-Авіві (Ізраїль), який відбудеться в період з 18 по 20 лютого.