Україна здобула ще одну олімпійську ліцензію у вільній боротьбі

iSport.ua,  6 травня 2021, 21:53
0
135

Василь Михайлов приніс пропуск на Ігри завдяки Світовому кваліфікаційному олімпійському турніру.

У болгарській Софії стартував Світовий кваліфікаційний олімпійський турнір, який є останнім шансом для борців завоювати ліцензію на Ігри в Токіо-2020.

У перший день ліцензії розігрували чоловіки-вільники - з шести категорій наша країна була представлена ​​в п'яти.

У підсумку добути ліцензію  зумів тільки Василь Михайлов, який виступає в категорії до 74 кг. У кваліфікації Михайлов виграв у представника Монголії Бат Ердене 6:1, потім з рахунком 10:0 розгромив тунісця Айоба Баража, в чвертьфінальній сутичці 25-річний Василь розгромив з рахунком 11:0 естонця Аймара Андрусе, а в півфіналі був повалений Мітчел Фінесільвер з Ізраїлю з рахунком 4:2. Вийшовши до фіналу, Михайлов гарантував собі олімпійську ліцензію.

За золоту медаль в п'ятницю, 7 травня, Михайлов побореться проти чемпіона Європи та бронзового призера Кубка світу-2020 білоруса Магомедхабіба Кадімагомедова.

Близький до завоювання ліцензії був лідер збірної України в категорії до 97 кг Валерій Андрейцев. В 1/8 фіналу Валерій обіграв Миколу Чебану з Молдови 4:1, потім розгромив грека Тимофія Ксінідіса, але в півфіналі Андрейцев програв російському борцю Альберту Сарітову, який представляє Румунію 2:3.

Завтра Андрейцев боротиметься за бронзу кваліфікаційного турніру, але згідно з регламентом, ліцензії отримують тільки фіналісти турніру.

Решта три наших борця програли на ранніх стадіях - представник категорії до 86 кг Мухаммед Алієв програв у першій же своїй сутичці фіну Віллі Тапани Хейні 8:12, представник України в категорії до 57 кг Тарас Маркович в 1/8 фіналу був розгромлений монголом Бехбаяру Ерденебату 0:14 (суперник вийшов у фінал, тому Маркович боротиметься у втішному турнірі), а Гор Оганесян (65 кг) дійшов до чвертьфіналу, де поступився американцеві Джордану Оліверу (3:3 - американець пройшов далі за останньою активною дією).

Отож в Токіо виступлять два українські вільника - крім Михайлова це супертяж Олександр Хоцяновський (125 кг), який свою ліцензію виграв на чемпіонаті світу-2019.

У п'ятницю, 7 травня, за ліцензії будуть боротися дівчата. Україну представлять Ірина Харів (53 кг) і Алла Белінська (76 кг) - в інших чотирьох категоріях в України вже є ліцензії.