0
1230
Українки знову стали найсильнішими у шахах

Жіноча збірна завдяки впевненій перемозі в останньому турі змогла забрати собі титул найсильнішої.

Жіноча збірна України виграла шахову Олімпіаду, яка тривала в індійському Ченні. Про це повідомляє офіційний сайт FIDE.

"Завдяки ключовим перемогам Марії Музичук та Ганни Ушеніної Україна здолала Польщу з рахунком 3:1 і здобула золоті медалі", - йдеться у повідомленні організації.

Зазначимо, що до заключного ігрового дня українки наближалися в статусі кандидаток на нагороди. При цьому відставали від команди Індії.

Однак несподівана поразка основних претенденток на титул США дозволила нашій команді вийти на перше місце.

У підсумковій таблиці українки набрали однакову кількість балів зі збірною Грузії, проте випередили їх за додатковими показниками.

Шахова Олімпіада. Підсумкова турнірна таблиця (топ-5)

1. Україна – 18 очок

2. Грузія – 18

3. США – 17

4. Індія – 17

5. Казахстан – 17

Нагадаємо, на шаховій Олімпіаді Україна виступила у жіночому турнірі у зірковому складі: Марії та Ганни Музичук, Ганни Ушеніної, Юлії Осьмак та Наталії Букси. Турнір проводився вперше за чотири роки: на попередній Олімпіаді у 2018 році українки посіли друге місце, поступившись лише команді Китаю.

До турніру українки наближалися у статусі другого номера рейтингу. Лідерами та головними фаворитками були шахістки з Індії на чолі з чемпіонкою світу-2019 у рапіді Гампи Коннеру.

Жіноча збірна України вдруге в історії виграє шахову Олімпіаду. Вперше це відбулося у 2006 році. З того складу на нинішньому турнірі виступила лише Ганна Ушеніна.