Українець Марченко вперше в кар'єрі зіграє в 1/8 фіналу US Open

0
136
Українець Марченко вперше в кар єрі зіграє в 1/8 фіналу US Open
Ілля Марченко

Українець Ілля Марченко в матчі проти 14-ї ракетки турніру Ніка Кірьоса повів за сетами 2:1, згодом австралієць припинив гру.

Уперше в житті Ілля грав у третьому раунді Відкритого чемпіонату США, те саме стосувалося і виступів на центральному корті імені Артура Еша, де стабільно ніде впасти яблуку. До того ж, матч проходив у найбільш «топовий» час.

Його супернику 21 рік, але він уже має досвід виступів на таких майданчиках і виразно звик до забитих стадіонів на своїх матчах, тому вийшов на матч розслабленим. Австралієць безумовно отримував кайф від такого ажіотажу, а ось Марченко відчував себе помітно ніяково і скуто.

На «акліматизацію» в українця пішло кілька геймів і за цей час він встиг віддати першу ж свою подачу. Проте перша ракетка Австралії не зміг скористатися перевагою і вже в дев'ятому геймі повернув Іллі подарунок, дозволивши тому наблизитися до відстані в один гейм.

Кірьос діяв помітно впевненіше, а матч здебільшого був нудним - гравці збивалися на довгі і повільні розіграші, переможцями з яких помітно частіше виходив Нік.

Поступившись у першій партії, Ілля остаточно втягнувся у гру, перестав ніяковіти перед 23-тисячним стадіоном і почав грати у свій теніс. Втім, на подачі суперника українцеві було все так само складно - подавав Нік шикарно - вже за перші 5 геймів виконав одинадцять ейсів.

Допоміг Марченкові випадок. Кірьос ще після матчу другого кола проти Орасіо Себальоса скаржився на проблеми зі стегном, а в кінцівці другої партії, ймовірно, біль у нозі загострилася.
Австралієць почав кульгати вже в кінцівці сету, що дало Іллі шанс на брейк, яким він і скористався. Не без зусиль подавши на партію, українець зрівняв рахунок, а Нік підтвердив побоювання своїх шанувальників і викликав фізіотерапевта. У розмові з ним фаворит сказав, що йому все складніше рухатися і продовжити матч буде важко.

Перебуваючи в напівшоковому стані від усвідомлення того, що останній в році Мейджор для нього закінчується, Кірьос, зі сльозами на очах, вийшов і на третю партію, яку начисто програв і вже після неї прийняв рішення покинути корт.

Поразка австралійця не менше шокувала і Марченка, який не відразу знайшов, що відповісти на запитання журналіста після матчу:

«Це 1/16 фіналу ... Це 1/16 фіналу, Боже мій ...».

У наступному раунді Іллю очікує ще одне серйозне випробування - українець поміряється силами з другим тенісистом Швейцарії Станісласом Ваврінкою.

Ілля Марченко (Україна) - Нік Кірьос (Австралія, 14) - 4:6, 6:4, 6:1, відмова Кірьоса