1 лютого 2009, 15:15
0
6
Надаль виграв турнір

У фінальному поєдинку в чоловічого одиночного розряді, в якому відносини з'ясовували перша і друга ракетки світу іспанець Рафаель Надаль і швейцарець Роджер Федерер, переміг Надаль.

Матч тривав 4 години 22 хвилин.

У стартовому сеті перемогу відсвяткував Надаль - 7:5. Сет тривав 57 хвилин.

Уже на самому початку матчу суперники обмінялися подачами. Причому, якщо Надаль із першого ж брейка за рахунку 15:40 взяв подачу суперника, то Федереру, для того щоб зробити відповідний брейк, довелося відіграти два гейм-боли - 1:1. В 6-му геймі Роджеру знову вдалося взяти подачу суперника - 4:2, на що вже Рафа відповів зворотнім брейком, а потім і зрівняв рахунок - 4:4.

Розв'язка наступила в 11-му геймі, коли Надаль зробив третій брейк. Упевнено взявши свою подачу, іспанець взяв першу партію.

AP
Федерер зрівняв

У другому сеті, тривалістю в 48 хвилин, швейцарець Роджер Федерер виграв 6:3.

Сет знову ледь не почався із брейка Надаля, що повів 30:0, однак Федерер, виконавши два ейси, зберіг свою подачу. А в четвертому геймі при рахунку 2:1 уже швейцарець ледь не зробив брейк, коли, відігравшись із 15:40, мав на подачі іспанця брейк-пойнт. Але вже Рафа врятував свою подачу - 2:2. А от Надаль свій шанс не втратив, у наступному геймі з першого ж брейк-пойнта взявши подачу Федерера. Але Роджер не став відкладати справу в довгий ящик, відразу  зробивши зворотній брейк - 3:3.

Кульмінація наступила в 8-му геймі при рахунку 4:3, коли швейцарцеві з п'ятого прихованого сетбола вдалося-таки взяти подачу суперника.

AP
Надаль знову вийшов уперед

У третьому сеті лише на тай-брейку Надаль зумів виграти - 7:6 (7:3). Третій сет тривав 1 годину 18 хвилин.

Тенісисти впевнено брали свою подачу аж до рахунку 3:2 на користь Надаля, коли в іспанця на подачі Федерера з'явився перший у цій партії брейк-пойнт. Однак Роджер з достоїнством вийшов з даної ситуації, вигравши три наступні розіграші підряд - 3:3. При цьому це був перший брейк-пойнт у сьогоднішньому матчі, що не зміг реалізувати Рафа. До цього чотири рази він своїми шансами скористався у повній мірі.

Розв'язка ледь не наступила в 9-му геймі, коли у швейцарця на подачі іспанця було 40:0, однак Надаль зумів з достоїнством видертися із цієї ситуації, і з другого гейм-бола взяв свою подачу. А вже при рахунку 6:5 брейк-пойнт був у іспанця, але вже Роджер вистояв. З'ясування відносин повільно перетекло в тай-брейк, на початку якого суперники обмінялися міні-брейками. Вирішальний міні-брейк іспанець зробив при рахунку 3:3, і свого шансу вже не втратив.

AP
Федерер знову зрівнює

У четвертому Роджер Федерер перемагає й знову порівнює рахунок по сетах. 6:3 у сеті, разом - 2:2. Тривалість - 45 хвилин.

Уже в другому геймі четвертої парти Федерер при рахунку 15:40 взяв подачу суперника, повівши 2/0. Однак Надаль відразу  повернув суперникові боржок, зробивши відповідний брейк. У 5-му геймі, відігравши п'ять брейк-пойнтів, два з яких підряд, швейцарець зберіг подачу - 3:2. Варто відзначити, що в цьому геймі вісім разів був рахунок більше. А от Федерер у наступному геймі своїм шансом скористався сповна, з першого ж брейка взявши подачу Надаля - 4:2. Цього разу  Роджер свого вже не випустив.

AP
Воля до перемоги

У п'ятому сеті Надаль виграв 6:2.

Вирішальної в п'ятої партії, як і у всьому двобої, став четвертий гейм, коли, ведучи на своїй подачі 30:0, Роджер безвольно її віддав, не вигравши більше жодного м'яча. Надаль скористався таким подарунком і легко довів зустріч до перемоги - 7:5, 3:6, 7:6(3), 3:6, 6:2. Таким чином, Рафа став першим іспанцем, що переміг на кортах Мельбурн-Парку. Більше того, Надаль виграв уже на всіх покриттях турнірів Великого Шдема. Нескореним залишається поки лише US Open, що також проходить на харді.

Варто відзначити, що до цього лише раз представник Іспанії грав у фіналі Australіan Open: в 1997 році Карлос Мойя в трьох партіях був обіграний американцем Пітом Сампрасом.

Нинішній титул став для іспанця вже шостим, завойованим на турнірах Grand Slam і 32-м у професійній кар'єрі. Що стосується Федерера, то йому поки не скорилася оцінка в 14 перемог на змаганнях Великого Шлема, яка б поставила його в один ряд з легендарним Сампрасом.

Це вже п'ята підряд перемога Рафи над Роджером (причому всі були здобуті у фіналах), очний же рахунок у даному протистоянні став 13-6 на користь іспанця. Таким чином, за перемогу на Australіan Open- 2009 Надаль одержить 2 мільйони австралійських доларів ($1,344 млн), а Федерер -1 млн ($672 тисяч).