На ЧС стали відомі перші дві пари 1/8 фіналу

BBC Україна,  24 червня 2014, 09:01
0
73

У понеділок увечері груповий турнір Чемпіонату світу з футболу у Бразилії закінчили команди груп А та В.

Якщо у групі В Голландія та Чилі ще у попередньому турі забронювали собі путівки до раунду плей-офф, то у групі А учасник 1/8 фіналу мав визначитися у протистоянні між збірними Мексики та Хорватії.

Зрештою, додому поїхали європейці, а мексиканці у наступному раунді розіграшу Кубку світу поміряються силами з іншою збірною зі Старого світу – Голландією.

Наприкінці тижня путівки до чвертьфіналу будуть розіграні у парах Бразилія - Чилі та Голландія - Мексика.

Другий дубль Неймара

Збірна Бразилії у своєму третьому матчі на турнірі легко переграла збірну Камеруну – 1:4 – і посіла підсумкове перше місце у групі А.

Два м’ячі у складі господарів чемпіонату забив Неймар, по одному разу відзначилися Фред та колишній гравець донецького "Шахтаря" Фернандіньйо.

Для збірної Камеруну це стала третя поразка на нинішньому чемпіонаті. Слабкою втіхою їм може слугувати те, що у ворота п’ятиразових чемпіонів світу вони забили свій перший, хоч і єдиний, гол на турнірі.

У паралельному матчі за другу путівку до 1/8 фіналу боролися збірні Мексики та Хорватії.

Якщо протягом першого тайму глядачі спостерігали більш-менш рівну гру з мінімумом небезпечних моментів, то наприкінці другої половини гри команди "прорвало", і вони забили на двох аж чотири м’ячі.

Спочатку протягом десяти хвилин тричі забили мексиканці, і лише на 87-й хвилині хорвати спромоглися на гол престижу.

Після трьох турів Бразилія та Мексика посіли перше та друге місце, маючи по сім очок. Три пункти в активі хорватів, нуль очок набрав Камерун. Дві останні збірні прощаються з чемпіонатом.

Перша перемога Іспанії

У групі В те, що підсумкові два перші місця посядуть збірні Голландії та Чилі, стало відомо ще після другого туру змагань.

Тож у понеділок ці команди боролися за те, хто з них посяде перше місце, а хто друге.

Сильнішими у цьому протистоянні виявилися голландці: наприкінці другого тайму вони зуміли тричі змусити чилійців діставати м’яч з сітки їхніх воріт.

В іншому матчі цієї групи зустрічалися "невдахи" турніру: австралійці, які не виграли жодного матчу, хоча й продемонстрували дуже симпатичну гру, та чинні чемпіони світу іспанці, які сенсаційно втратили шанс підтвердити титул настільки рано.

Тут збірна Іспанії нарешті виправдала свій статус фаворита і забила у ворота Австралії три м’ячі без відповіді.

У підсумку голландці фінішували з дев’ятьма очками в активі, шість пунктів у активі чилійців, три очки набрали іспанці, нуль – австралійці.

Що далі?

Згідно з системою проведення чемпіонату світу переможці груп А та В на стадії 1/8 фіналу зустрічатимуться між собою.

Отож цієї суботи бразильці у першому матчі стадії плей-офф зустрінуться з чилійцями, а наступного дня мексиканці зіграють з голландцями.

У вівторок визначаться ще дві пари 1/8 фіналу.

У групі С визначився лише один учасник цієї стадії турніру – збірна Колумбії. Інші три збірні досі не втратили шансів на вихід з групи. Отож, колумбійці увечері зіграють проти збірної Японії, а у паралельному матчі Кот-д’Івуар поміряється силою з греками.

Натомість у групі D заздалегідь відомий не лише один учасник 1/8 фіналу, команда Коста-Рики, але й одна збірна, яка вже може пакувати валізи – англійці. У останньому матчі групового турніру ці команди зіграють між собою. У паралельній грі за путівку до 1/8 фіналу зіграють команди Італії та Уругваю: переможець пройде далі, нічия зіграє на руку європейській збірній.