ЧС. Шоста спроба Канади пройти чвертьфінал, домашні надії Чехії

149
Збірна Чехії з хокею

Представляємо вашій увазі анонс чвертьфінальних поєдинків чемпіонату світу.

США - Швейцарія

Роком раніше Швейцарія з Берра, Йосі і Штрайтом проти такого складу США виглядала б, якщо не фаворитом, то вже точно рівним суперником. Але після відходу Шона Сімпсона, що славився апологетом оборонної моделі гри, з якою так складно впоратися молодим американцям (матч з Білоруссю наочний тому приклад), гра швейцарців в обороні стала не такою стрункою. Глен Хенлон, який очолив альпійську збірну після відходу Сімпсона, судячи з усього, лише починає будувати команду, а безпроблемний вихід до чвертьфіналу турніру заслуга не стільки швейцарців, скільки слабкості конкурентів в особі Франції та Німеччини.

ЧМ. Шестая попытка Канады пройти четвертьфинал, домашние надежды Чехии

Свою найкращу гру на груповому етапі США показали проти сильних суперників - Росії та Фінляндії, які дозволяли їм швидко проходити середню зону. З командами, що грають відверто другим номером і від оборони, команда Тодда Річардса відчувала великі проблеми - поразка від Білорусі, овертайм зі Словаччиною, перемоги в одну шайбу над Данією і Норвегією. Природно, інтенсивність гри і настрій на чвертьфінал будуть іншими. Але Ретто Берра, який ймовірно і захищатиме ворота швейцарців, прекрасно знає стиль гри і кидків американців, а оборона підопічних Хенлона принаймні за іменами, набагато сильніша, ніж у тих же білорусів. Та й в контратаку є кому втекти.

У 2013 році Швейцарія у півфіналі чемпіонату світу обіграла США 3:0. Цей успіх став історичним для швейцарців, які вийшли у фінал чемпіонату світу, де програли шведам. Але зараз Швейцарія вже не та, що раніше, а США при всіх проблемах, пов'язаних з молодим ростером, виглядають набагато цікавіше в атаці.

Оцінка шансів: 40% Швейцарія - 60% США

Канада - Білорусь

Мабуть, найбільш очевидна в плані фаворита пара чвертьфіналу. Білорусь уже виконала завдання на турнір, пройшовши в плей-оф. Зірковий склад Канади в свою чергу не зазнав жодної поразки на груповому етапі.

Якщо у білорусів і є якісь шанси, то полягають вони ... в самих канадцях.

Втім, Канада хоч і володіє майже таким же молодим за середнім віком складом, але за фактом має набагато більш сильний і досвідчений ростер. Одна справа закрити Нельсона, Льюїса, студентів без досвіду ігор у НХЛ, і не дати кидати від синьої Джонсу, і зовсім інша стримати міць атаки Канади з Кросбі, Дюшеном, Спеццою і Жиру. Крім того, канадці явно мають намір пройти нарешті рубіж чвертьфіналу чемпіонату світу, який залишається для них ніби зачарованим протягом п'яти турнірів поспіль.

Оцінка шансів: 90% Канада - 10% Білорусь

Швеція - Росія

На перший погляд у протистоянні Росії і Швеції саме шведи виглядають переважнішими. Не будь у канадців настільки потужного складу, Тре-Крунур напевно б зайняла перше місце в групі.

Пер Мортс відрізняється умінням вмовляти НХЛівців приїжджати на чемпіонати світу, за рахунок чого шведам в принципі і вдалося виграти світовий форум в 2013 році. Зараз жодна інша європейська збірна на турнірі не може похвалитися таким НХЛівським десантом - 13 гравців!

Але з року в рік в команді існують проблеми з дисципліною і грою в обороні, що зайвий раз підтвердив нинішній турнір, на якому шведи пропустили 19 шайб на груповому етапі. Більше від Швеції та Білорусі серед команд, що пробилися в чвертьфінал, не пропускав ніхто.

Оцінка шансів: 55% Швеція - 45% Росія

Фінляндія - Чехія

Торік Фінляндія в півфіналі ЧС всуху обіграла Чехію 3:0. Перемога не стала несподіваною. Навпаки, чехи в останні роки не вважалися одним з головних фаворитів на великих турнірах. Вік більшості лідерів давно перевалив за ветеранський, а дійсно зоряної молоді не так багато.

Але ситуація може змінюватися залежно від обставин, і домашній чемпіонат - вагомий аргумент для того, щоб вважати шанси суперників, як мінімум, рівними. Тим більше, поєдинки з Канадою та Швецією довели, що підопічні Володимира Ружічки здатні давати бій визнаним фаворитам. І якщо господарі турніру змогли гідно виглядати проти головних претендентів на золото чемпіонату, то і з Фінляндією мають хороші шанси на успіх.

Фінляндія в цьому плані є повною протилежністю чехам. Якщо відкинути провальний стартовий поєдинок на турнірі проти США, в якому Суомі пропустили п'ять шайб, то в наступних шести зустрічах підопічні Карі Ялонена пропустили лише чотири. Пекка Рінне зовсім встановив рекорд чемпіонатів світу, оформивши три поспіль шат аут.

Звичайно, якби не шалена підтримка трибун, яка чекає Чехію на арені в Празі, шанси фінів, що показали на груповому етапі тактично більш сильний хокей, а головне - надійну гру в обороні, ми б оцінили вище.

Оцінка шансів: 50% Фінляндія - 50% Чехія