Українські веслувальники виграли десять медалей на Кубку світу в Португалії

iSport.ua,  21 травня 2017, 19:50
0
139
Українські веслувальники показали результат у Португалії

У Португалії завершився перший етап Кубка світу з веслування на байдарках і каное.

Заключний день першого етапу Кубка світу з веслування на байдарках і каное, який приймає португальське Монтемор-у-Велью, українці поклали у скарбничку збірної ще шість нагород.

Після чотирьох медалей у суботу наші співвітчизники змогли взяти три золота, одне срібло та дві бронзи в неділю.

Почин медальній феєрії поклали дві Анастасії - Тодорова й Горлова. Наші байдарочниці показали третій час у заїзді дуетів на дистанції 200 метрів. Переможницям - парі Ліза Харрінгтон/Емі Фішер із Нової Зеландії українки програли більш секунди (+00:01.233).

Зовсім трохи не дотягнула до подіуму байдарочниця Марія Кічасова у фінальному заїзді на 200 метрів. Трохи більше трьох десятих секунди українка поступилася польці Марті Валчікевіч у битві за третє місце і стала четвертою.

Другу бронзу дня принесла Україні каноістка, а саме Людмила Лузан. 20-річна спортсменка з Івано-Франківська стала третьою на дистанції 200 метрів. Відзначимо, що це вже друга нагорода для Лузан у Португалії - днем ​​раніше вона завоювала аналогічну медаль на 500-метрівці, програвши все тим же мадяркам Ворог Балі і Кінчев Такач.

Наступні три нагороди для України були виключно золотими. Спочатку байдарочник Олег Кухарик впевнено переміг на дистанції 500 метрів. Причому найближчого переслідувача наш спортсмен випередив на цілий корпус. Для Олега це вже друге золото на нинішньому етапі Кубка світу. У суботу він став кращим на дистанції 1000 м у парі з Віталієм Цурканом.

Наступну нагороду найвищої проби для нашої країни завоювали олімпійські призери Ріо ​​Дмитро Янчук і Тарас Міщук. Днем раніше каноїсти посіли друге місце на дистанції 1000 м, а вже в неділю наш дует залишив позаду всіх суперників на короткій дистанції - 500 метрів.

Перемогою українців закінчився фінальний заїзд байдарок-четвірок на дистанції 500 метрів. Причому до складу нашого екіпажу входив невтомний Олег Кухарик, який годиною раніше переміг на аналогічній дистанції серед одинаків. Компанію йому склали Кирило Черноморов, Данило Кузьмін та Ігор Трунов. Українці боролися за перемогу з суперниками з Португалії і на фініші змогли опинитися попереду

Зовсім трохи не вистачило для золота нашим байдарочницям на заїзді четвірок. На тій самій дистанції 500 метрів екіпаж у складі Марії Кічасової, Анастасії Горлової, Анастасії Тодорової та Інни Гріщун на рівних боровся з командою Нової Зеландії, по черзі виходячи вперед. Але фінішне прискорення трохи краще вийшло у представниць Південної півкулі, а наші дівчата доповнили колекцію українських нагород сріблом.

Другий етап Кубка світу відбудеться в угорському місті Сегеда з 26 по 28 травня, а третій - 2-4 червня в Белграді. 14-16 липня в болгарському Пловдиві пройде чемпіонат Європи, а з 23 по 28 серпня в Рачіце, Словаччина - чемпіонат світу.